Yükleniyor...

Litentry (LIT) Coin Nedir?

Litentry coin, kullanıcı kimliklerini birden çok ağda birbirine bağlayan bir platformdur.

lit coin

Litentry coin, kullanıcı kimliklerini birden çok ağda birbirine bağlayan bir platformdur. Temelde merkeziyetsiz ve gizlilik odaklı kimlik toplama bilgi işlem hizmetleri sağlayan bir ağ yapısına sahiptir. Litentry ağının yerel kripto para birimi LIT’ dir.

Litentry, kullanıcılarının farklı blok zincirleri üzerinden kimlik toplayabileceği bir sistemi vardır. Diğer taraftan kimlik eşleştirme teknolojisine sahiptir. Litentry kurucusu ve CEO’su Hanwen Cheng’dir. Geniş ve yetenekli bir ekibe sahip proje dünyanın yer yerinde uzaktan çalışmaktadır. LIT coin, platformda gerçekleştirilen kredi hesaplama işlemlerinde bir ödeme aracı olarak kullanılmaktadır. Merkeziyetsiz finans alanında ödünç alma ve borç verme işlemlerinde teminat olarak kullanılabilmektedir. LIT coin, stake edilebilir bir yapıya sahiptir. 

litentry

Litentry platformunun özellikleri şunlardır:

 • Platform tamamen kimliklerle ilgilidir ve bunların yönetimi protokolün merkezinde yer almaktadır. Bu özellik, kullanıcı tarafından kullanılan uygulamalardan veya hizmetlerden kaynaklanan bağımsız kimlikleri güçlendirir.
 • Protokol, verileri topladıktan sonra, dünyanın her köşesinden erişimi geliştirmek için bunları merkezi olmayan bir şekilde depolamaktadır.
 • Litentry kullanıcıların kimliklerini paylaşmalarına ve ödüllendirilmesine olanak tanımaktadır.
 • Proje, farklı platformları veya hizmetleri kullanmak için birden fazla hesap oluşturmak yerine, kullanıcıların çeşitli hizmetlerle etkileşim içinde olmak için tek bir kimlik kullanmasına olanak tanımaktadır. Kullanıcının şifre veya başka herhangi bir kayıt bilgisi vermesi gerekmemektedir.
 • LIT coin stake edilebilir bir kripto paradır. Kullanıcılar, varlıklarını belli bir süreliğine kilitleyerek pasif gelir elde edebilir. Token, cüzdanlar arası para transferine olanak tanır. Düşük işlem ücretleriyle 7/24 para transferi gerçekleştirilebilir. 
 • Daha düşük risk ile coin kazancı elde etme seçeneğine sahiptir. 
 • Cüzdanlar arası para transferine olanak tanımaktadır. 
 • Düşük işlem ücretlerine sahiptir. 
 • Kripto endüstrisi için önemli çözümler getirmektedir.

Litentry platformunun bazı dezavantajları ise şöyledir:

 • Diğer popüler coin’lere göre daha zor ulaşabilir yapıdadır. 
 • Fiyatında yüksek oynaklık görülmesi riskini artırmıştır. 
 • İnişli çıkışlı yapısı yatırım riski teşkil eder.  

Litentry (LIT) projesi ile ilgilenen yatırımcılar, öncelikle token’ın listelendiği bir borsa bulmalıdır. LIT coin, Gate.io, Binance, CoinEX, MXC.COM, LBank, Uniswap, CoinBene gibi kripto borsalarında listelenmektedir. Bu borsalardan birine üye olan kullanıcılar, cüzdanlarına para yükleyerek LIT satın alım emri verebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner