Yükleniyor...

Standard Tokenization Protocol (STPT) Nedir?

Standard Tokenization Protocol (STPT), dijital varlıkların keşfedilmesini ve kullanılmasını kolaylaştırmayı sağlayan merkeziyetsiz bir ağdır.

Kripto Borsasi AAX Hayatta Kalmanin Yollarini Ariyor

Standard Tokenization Protocol (STPT), dijital varlıkların keşfedilmesini ve kullanılmasını kolaylaştırmayı sağlayan merkeziyetsiz bir ağdır.

Standard Tokenization Protocol (STPT) Nedir?

Standard Tokenization Protocol, küresel topluluklar arasında dijital varlıkların keşfi ve kullanılmasını kolaylaştırmayı amaçlayan bir ağdır. Merkeziyetsiz ağın standardı, gerekli düzenlemelere uyulurken tokenize edilmiş varlıkların, sahipliğinin nasıl oluşturulduğunu, yayınlandığını, gönderildiğini ve alındığını tanımlamaktadır.

Standard Tokenization Protocol, Mike Chen, Sinhae Lee ve Richard Lee tarafından kurulmuştur. Projenin temel amacı herkesin dijital varlıklara erişimini kolaylaştırmaktır. Standard Tokenization Protocol, dijital varlıklara erişimi zincir üzerinde bir uyumluluk doğrulayıcı kullanarak yapmaktadır. Bu sebeple ilgili tüm düzenleme seviyelerinin tamamen uyumlu olmasını sağlamaktadır.

Standard Tokenization Protocol, varlıkların yetki alanları arasında tamamen uyumlu olmasını sağlamaktadır. Buna ek olarak herhangi bir blokzinciri platformunda aktarılabilir hale getirilecek şekilde tokenize edilmesine olanak tanır.

Nasıl Çalışır?

Standard Tokenization Protocol, doğrulayıcıları, standartları ve merkeziyetsiz bir ağı birleştirerek çalışmaktadır. Doğrulayıcılar, standart tokenizasyon ekosisteminin önemli bileşenleri olarak çalışmaktadır. Node’lere, uyumluluğu doğrulama gibi adımlar atanır. Bu gereklilik, geliştiriciler tarafından belirlenen yargı yetkisi kısıtlamalarını ve diğer sınırlamaları içermektedir.

Standard Tokenization Protocol Standardı, ağın bir diğer önemli parçasıdır. Tokenize edilmiş varlıkların sahipliğini doğrulamak gibi görevlerden sorumludur. Bilgiler, ihraççıya gerçek zamanlı olarak sağlanmaktadır. Bu sayede beklenmedik gelişmelere duyarlı bir şekilde tepki vermelerini sağlamış olur.

standard tokenization protocol

SPTP Coin Nedir?

STPT Coin, Standard Tokenization Protocol ağının ana yardımcı program tokenı olarak çalışır. Firmalar SPTP Coin’lerini, tokenize etme özellikleri için ödeme yapmak amacıyla kullanır. STPT Coin, ücretler ve diğer hizmet ödemelerinde de kullanılabilmektedir.

ERC-20 uyumlu bir varlık olarak piyasaya sürülen STPT Coin, toplam ihraçları 20 milyar token ile sınırlandırılmış sınırlı bir tedarik token’ıdır. Ayrıca SPTP Coin, bir ödül tokenı olarak da kullanılmaktadır. Standard Tokenization Protocol, kullanıcı ödüllerini iyileştirmek için sık sık airdroplar, yarışmalar ve ödüller düzenlemektedir. Bu strateji, topluluğu heyecanlı ve ilgili tutmaya yardımcı olmaktadır.

Avantajları

STPT Coin, ekosistem içindeki hizmetler için bir ödeme para birimi olarak kullanılabilmektedir. Çeşitli blokzinciri platformları arasında aktarılabilme özelliğine sahiptir. Ayrıca, Standard Tokenization Protocol ağını Binance Launchpad gibi bir ürünle karşılaştırabildiği için ICO’larda kullanılabilmektedir.

Dezavantajları

Diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi STPT Coin de yüksek volatiliteye sahiptir. Bu sebeple, riskli bir yatırım tercihidir.
STPT Coin’ler donanım cüzdanlarında tutulmadığında, siber saldırılara maruz kalabileceği için çalınma riski bulunmaktadır.

STPT Coin Nasıl Ve Nereden Alınır?

STPT Coin piyasada birçok platformda kullanılan bir coin’dir. Kullanıcıların airdrop, ödül, Micro gibi etkinliklere katılmasına izin veren STPT Coin, bir ERC-20 platform token’ıdır. Standard Tokenization Protocol (STPT), çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir.

Bunlara; Binance, BTCEX, Gate.io, Huobi Global gibi borsalar örnek verilebilir. Yatırım yapmak isteyen kişiler ve STPT sahibi olmak isteyen yatırımcılar tercih ettikleri borsalara üye olmalı ve hesap açmalıdır. Hesap oluşturma ve kimlik doğrulama işlemlerinden sonra, alım satım sayfası üzerinden kolay bir şekilde STPT Coin satın alımı gerçekleşmiş olur.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner