Yükleniyor...

Loopring (LRC) Nedir? Ne İşe Yarar?

Loopring, merkezi borsaların barındırdığı dezavantajları hafifletmek amacıyla oluşturulmuş, merkeziyetsiz borsalara hizmet eden bir protokoldür.

loopring

Loopring, merkezi borsaların barındırdığı dezavantajları hafifletmek amacıyla oluşturulmuş, merkeziyetsiz borsalara hizmet eden bir protokoldür. Loopring, her iki tip borsanın da avantajlı özelliklerini bir araya getirmeyi amaçlar ve bu amaca yönelik geliştirilen araçlarla hizmet sunar.

Loopring Nedir?

Merkeziyetsiz borsaların (DEX) oluşturulması için tasarlanan bir protokol olan Loopring, merkezi kripto para borsalarının dezavantajlarını hafifletmek amacı ile merkeziyetsiz bir değişim sunmayı hedefler.

Ethereum Katman 2 ölçekleme protokolü ve merkezsiz borsaların kurulmasına olanak sağlayan Loopring, Ethereum’a göre saniyede bin kat daha fazla işlem gerçekleştirebiliyor ve bu işlemlerin maliyeti de cent’ten daha az.

Çalışmanın hedefi, merkezi emir eşleme ile merkeziyetsiz blokzincir üstü işlem anlaşmasını, hem merkezi hem de merkeziyetsiz borsaların en iyi yönlerini alarak hibrit bir hizmet sunmaktır. Böylece yüksek verim elde etmeyi amaçlar.

Loopring’i Diğerlerinden Ayıran Nedir?

Protokolün amacı, merkezi ve merkeziyetsiz kripto para borsalarının özelliklerini, eşsiz avantajlarının keyfini çıkaracak ve verimsizliklerini ortadan kaldıracak bir protokolde birleştirmek.

Loopring protokolü, yenilikçi çözümler ile merkeziyetsiz borsaların dezavantajlarını azaltıp veya ortadan kaldırırken avantajlarını tutmaya çalışıyor. Siparişleri, merkezi bir şekilde yönetirken takasları blokzincir üzerinde gerçekleştiren ve birebir ticaret çiftleri yerine 16 kadar siparişi dairesel takaslarda birleştiriyor. Protokol, DEX’in likiditesini artırmakla birlikte emir işlemlerinin verimini yükseltmeyi umuyor.

loopring

Loopring Kurucusu Kimdir?

Loopring kurucusu Daniel Wang’dir. 2014 yılında Coin Port isimli bir borsada yönetici olan Wang, buradaki deneyimlerinin platformun kurulmasında ne gibi bir etki yarattığını şu sözlerle dile getirmiştir:

“Merkezi borsaların sorunlarını çözmeye çalışıyordum ancak bunun mümkün olmadığını anladım. Bu sorunlar merkezi borsaların doğasında var.”

Daniel Wang daha önce Google’da da teknoloji ekibine liderlik yapmış, ayrıca Yungrang Technology’nin hem kurucu ortaklığını hem de yönetim kurulu başkan yardımcılığını üstlenmiştir.

LRC Nasıl Çalışır?

LRC kullanıcılarının, alım satım işlemlerine başlamak için herhangi bir borsaya para yatırmaları gerekmez. Ether Delta, IDex veya Bitshares gibi merkeziyetsiz borsalarda bile, genellikle bir Ethereum akıllı sözleşmesi aracılığıyla paranızı platforma yatırmanız gerekir ancak Loopring ile fonlar her zaman kullanıcı cüzdanlarında kalır ve asla emirlerle kilitlenmez.

Bu durum, işlemleri gerçekleştirirken kullanıcılara parası üzerinde tam bir hak tanınmış olduğunu gösterir ve alım satım işleminin iptal edilmesine, miktarın artırılmasına veya düzeltilmesine olanak tanır.

Loopring Arzı Ne Kadar?

Kripto paraların arzı, söz konusu kripto paranın dolaşımda olan toplam miktarını ifade eder. Kripto para birimleri genellikle bir arz sınırına sahiptir, yani ne kadarının dolaşımda olabileceği belirlenmiştir. Bu sınır, kripto para biriminin blok zincirindeki protokol tarafından belirlenir ve genellikle sabit bir sayıdır. LRC coin arzı 1.2 milyar adettir, piyasa değeri ise 453 milyon dolar olarak kaydedilmiştir.

LRC ATH’si Kaç?

LRC coin en yüksek fiyatı yani ATH seviyesi 10 Kasım 2021 tarihinde 3,75 dolardır. ATH, yatırımcılar için önemli bir gösterge olabilir çünkü varlığın önceki en yüksek seviyesini aşması, o varlığın büyümesine ve olası karlılık potansiyeline işaret edebilir. Ancak, ATH’nin aşılması her zaman olumlu sonuçlar doğurmaz ve fiyatlar düşebilir veya dalgalanabilir. Bu nedenle, ATH’nin aşılması, yatırımcılar için sadece bir gösterge olarak kabul edilmeli ve yatırım kararlarına tek başına etki etmemelidir.

LRC ATL’si Kaç?

LRC bugüne dek en düşük fiyatını yani ATL seviyesini 18 Aralık 2019’da 0,01 USD olarak görmüştür. ATL seviyeleri, kripto para birimlerinin geçmiş performansı hakkında bilgi verir ve yatırımcıların fiyat seviyeleri hakkında fikir edinmelerine yardımcı olabilir. Ancak, ATL seviyeleri yatırım kararlarının tek faktörü değildir ve kripto para birimlerinin fiyatları çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle, yatırımcılar, kripto para birimlerinin tamamlayıcı göstergeleri de dahil olmak üzere diğer faktörleri de dikkate alarak yatırım kararlarını vermelidirler.

Loopring Coin Fiyatı Kaç TL?

Kripto para birimlerinin arzı, fiyatlarını da etkileyebilir. Örneğin, bir kripto paranın arzı sabit kalırken talep artarsa, fiyatlar yükselebilir. Aynı şekilde, arz artarken talep sabit kalırsa, fiyatlar düşebilir. LRC coin güncel fiyatı ise USD ve TL olarak şu şekildedir:

loopring

Loopring (LRC)

0.282731 $
loopring

Loopring (LRC)

8.71 TL

LRC Coin Hangi Borsalarda?

LRC coin satın alınabilecek kripto para borsaları aşağıdaki gibidir:

 • Binance
 • Coinbase Exchange
 • KuCoin
 • Bithumb
 • Kraken
 • Bitfinex
 • Loopring Exchange
 • Bittrex
 • OKX
 • Huobi
 • Gate.io
 • ProBit Global
 • Binance TR
 • BtcTurk
 • Phemex
 • Paribu
 • Bitrue
 • DigiFinex

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x