Yükleniyor...

Elon Musk, Bir Günde Dogecoin’in (DOGE) Piyasa Değeri Kadar Para Kaybetti

Elon Musk, sadece bir günde 35 milyar dolar kaybetti.

musk7

Elon Musk, sadece bir günde 35 milyar dolar kaybetti.

Bloomberg Milyarder Endeksi’ne göre, Tesla CEO’su Elon Musk’ın kişisel net değeri sadece bir günde 35 milyar dolar azaldı. Bu, meme kripto para birimi Dogecoin’in (DOGE) tüm piyasa değerine eşdeğer bir rakam.

Musk destekli kripto para şu anda büyük spot borsalarda 0.27 dolardan işlem görmekte. Coingecko’ya göre DOGE, son 24 saatte %3 oranında değer kaybetti. Kripto para ATH’sinden ise %62 oranında uzakta.

Tesla Hisseleri 2021’in En Büyük Günlük Düşüşünü Kaydetti

Musk’ın net değeri, Tesla’nın hisselerinin bu hafta %16 düşmesinin ardından bir darbe aldı. Hisse senedi Salı günü %11,99 oranında düştü ve bu 14 ayın en büyük bir günlük kaybını elde etmiş oldu.

48 saat içinde, milyarderin serveti 50 milyar dolar düştü ve bu, Birleşik Krallık’ın en zengin adamı Len Blavatnik’in tüm net değerini aştı. Bloomberg’e göre bu, tarihteki en dik iki günlük düşüş.

Ancak, Amazon CEO’su Jeff Bezos, MacKenzie Scott ile 37 milyar dolarlık bir boşanma anlaşmasına ulaştıktan sonra bir günlük en büyük düşüşün rekorunu hala elinde tutuyor. Bununla birlikte, Bloomberg Milyarder Endeksi’ne göre Musk, Bezos’a göre hala 82 milyar dolar farkla rahat bir liderliğe sahip.

Fransız moda devi Bernard Arnault, 173 milyar dolarlık net değeriyle üçüncü sırada yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner