Yükleniyor...

LUNA 2.0 Nedir? LUNA 2.0 Coin Yorum ve Piyasa Değeri

Terra ekibi, LUNA ve UST çöküşünün ardından ekosistemi yeniden canlandırmak için çözümler arıyor.

LUNA 2.0

Terra ekibi, LUNA ve UST çöküşünün ardından ekosistemi yeniden canlandırmak için çözümler arıyor. Son gelişmelere göre ekip, LUNA 2.0 adında yeni bir blok zinciri başlatacaklarını resmi olarak duyurdu. Peki, LUNA 2.0 nedir ve ne zaman çıkacak? İşte detaylar..

Terra Luna oylamasının başarısının ardından Luna 2.0 adlı yeni bir Terra Luna tokeni piyasaya sürülecek, ancak tam olarak nedir?

Luna, büyük Luna kripto çöküşünün ardından kendisini toparlamaya çalışırken, Do Kwon tarafından bir Luna kurtarma planı uygulamaya kondu. Bu plan, mevcut Terra blok zincirinin bir Luna çatalıyla (aslında bir çatal olmasa da) ayrıldığını görecek.

Do Kwon’un canlanma planı 200 milyonun üzerinde “evet” oyu aldı.

luna 2.0

Luna 2.0 Nedir?

Luna 2.0, stabilcoin çöküşünün ardından Terra Luna ekosistemini kurtarmayı amaçlayan yeni Terra blok zincirinin yepyeni tokeni olacak.

Luna’nın yeniden doğuşu olarak adlandırılan TerraForm Labs kurucusu Do Kwon’un önerisi, mevcut Terra ağının yerini alacak yeni bir zincir görecek. Bunun yanı sıra Luna 2.0, Luna’nın mevcut sürümünün yerini alacak. İlk etapta çöküşü gören UST stabilcoin ile bağları koparacak.

Ancak eski zincir öylece yok olmayacak, birlikte var olacaklar. Eski zincir Terra Classic olarak bilinecek, Luna Classic ise mevcut Luna’nın devam ettiğini görecek.

Luna 2.0 Ne Zaman Çıkacak?

LUNA 2.0’ın başlangıç ​​bloğu 27 Mayıs 2022’de gerçekleşecek ve bu sırada LUNA airdrop’unun %30’u verilecek ve kalan %70’i iki yılda yayınlanacak.

Tüm airdrop tokenleri, “ağ güvenliğini korumak” için otomatik olarak stake edilecektir.

Terra şimdi yeni zincir için Terra Core kodunu yayınladı, test ağı da 27 Mayıs’taki lansmanından önce yayında olacak.

Bu tarih aynı zamanda mevcut Luna kripto parasının resmi olarak Luna Classic olarak yeniden adlandırıldığını da işaretleyecektir.

Lansman sırasında tüm gözler Luna 2.0 fiyatında olacak. Yeni kripto para ağ için bir sıfırlamayı işaret ederken, sahipleri ve kripto para birimi topluluğundakiler, Luna Classic’in çöküşünü yakın zamanda unutmayacaklar.

LUNA coin

Luna 2.0 Airdrop’u Ne Zaman?

Mevcut Luna sahiplerine, yeni Terra zincirinin lansmanında bir airdrop yoluyla Luna 2.0 tahsis edilecek.

1 milyarlık bir arz ile, airdrop tahsisleri aşağıdaki gibidir:

  • Saldırı öncesi Luna sahipleri: %35
  • Saldırı sonrası Luna sahipleri: %10
  • Saldırı öncesi UST sahipleri: %10
  • Saldırı sonrası UST sahipleri: %15

Topluluk Havuzu: Luna stakerları tarafından kontrol edilen %30 (geliştiriciler için %10).

TerraForm Labs cüzdanı da Luna airdrop etkinliği için whitelistten kaldırılacaktır. Bu, Terra’nın “tamamen sahip olunan bir topluluk zinciri” olmasını sağlamayı amaçlamaktadır. LFG cüzdanı da whitelistta olmayacak.

25 Mayıs’ta yaptığı açıklamada Terra, airdrop’u desteklemek için “CEX ortaklarıyla yakın çalışmaktan gurur duyuyoruz” dedi. Bunlara Binance ve Bybit’de destekledi.

Luna 2.0 Piyasa Değeri

Birçok yeni sahip, diğer kripto para birimlerine göre nerede durduğuna dair daha doğru bir fikir edinmek için Luna 2.0 piyasa değerine bakacak.

1 milyar token basılacak olsa da, bu sadece kademeli olarak gerçekleşecek. Hakediş süresi, lansman sırasında dolaşımdaki miktarın 1 milyardan çok daha az olacağı anlamına geliyor. Büyük miktarlar tutan bazı balinaların, Luna’larının kilidini açmadan önce bir yıldan fazla beklemesi gerekebilir.

CoinMarketCap’e göre, Luna 2.0’ın mevcut dolaşımdaki arzı 210 milyon. 5,96$’lık bir fiyatla bu, piyasa değerini 1,2 milyar dolar civarına koyuyor (Nisan sonundan itibaren hala 30 milyar doların oldukça altında.)

Bununla birlikte, önceki zincirin kripto parasının da üzerindedir. Yazma sırasında, Luna Classic’in 1,04 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bazı LUNC sahipleri Luna 2.0’ı değiştirebileceği anı beklerken, 24 saat içinde %100 arttı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner