Yükleniyor...
Sponsored

LUNA Arzı, 4 Günde 30 Kattan Fazla Arttı

CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre LUNA arzı, UST’nin sabitliğini kaybetmesiyle sadece 4 günde 30 kattan fazla artarak 346 milyondan 12 milyara yükseldi.

luna arzi 4 gunde 20 kattan fazla artti

CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre LUNA arzı, UST’nin sabitliğini kaybetmesiyle sadece 4 günde 30 kattan fazla artarak 346 milyondan 12 milyara yükseldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Terra ağının yerel tokenı LUNA’nın arzı, UST stablecoinin sabitliğini kaybederek 0.20 dolara kadar gerilemesinin ardından 30 kattan fazla arttı. LUNA arzı 346 milyondan 12 milyara yükseldi. Arzın LUNA fiyatı üzerinde oluşturduğu aşağı yönlü baskı LUNA’yı 0.02 dolara kadar itti. Bu büyük arz artışı, %99 düşen Luna’nın fiyatındaki düşüşü hızlandırdı. LUNA’nın fiyatı düşmeye devam ederse, arzı da artmaya devam edecek.

LUNA ile UST Arasında Nasıl Bir İlişki Var?

LUNA ile UST arasındaki mekanizma şu şekilde açıklanabilir: UST’nin fiyatı bir doların üzerine çıkarsa, 1 dolarlık Luna yakılır ve 1 UST karşılığında kullanılır. Diğer taraftan UST’nin fiyatı bir doların altına düşerse, 1 UST 1 dolar değerinde LUNA ile değiştirilir.

Bilindiği gibi şu anda UST’nin değeri 1 doların çok altında. Bu yüzden UST sahipleri piyasada satmak yerine, bu mekanizmayı kullanarak LUNA aracılığıyla nakit çekmeye çalışıyor. Dolayısıyla yakılan UST miktarına karşılık olarak daha fazla LUNA basılıyor. 

Yukarıda bahsedildiği gibi, LUNA’nın fiyatının düşmesi durumu daha da kötüleştiriyor. Eğer LUNA’nın fiyatı 100 dolar olsaydı, 1 UST’yi 1 dolar değerindeki Luna için kullandığınızda yalnızca 0.01 LUNA edilirdi. Ki bu da LUNA’nın arzını çok fazla artırmazdı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x