Macar sanatçının NFT eserleri 1,2 milyon dolara satıldı • Coinkolik
Yükleniyor...

Macar sanatçının NFT eserleri 1,2 milyon dolara satıldı

Macar sanatçı Vera Molnár'ın 99 yaşındayken bilgisayar tarafından yeniden üretilen NFT'leri, 1,2 milyon dolarlık bir fiyatla satıldı.

yapay zeka nft ve analitik ginoa ile birlesiyor

Macar sanatçı Vera Molnár’ın 99 yaşındayken bilgisayar tarafından yeniden üretilen NFT‘leri, 1,2 milyon dolarlık bir fiyatla satıldı.

Molnár, 20. yüzyılın ikinci yarısında bilgisayar tarafından üretilen sanatın öncü isimlerinden biriydi.

Macar Sanatçı Vera Molnár’ın bilgisayar ile yeniden üretilen NFT’leri 1,2 milyon dolara alıcı buldu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Vera Molnár, Martin Grasser ile iş birliği yaparak yarattığı “Temalar ve Varyasyon” adlı NFT koleksiyonunu Sotheby’s tarafından düzenlenen Hollanda müzayedesinde 631 Ethereum karşılığında sattı. Bu koleksiyon, 500 parçadan oluşuyor. Koleksiyonda 170 renk paleti ve yinelemeli ızgaralardan oluşturulan bir algoritma kombinasyonu bulunuyor.

Koleksiyon, Molnár’ın ızgaranın ve rastgele renklerin gücünü araştıran yüzde 2 d’ordre üretken protokolünün bir genişlemesi olarak nitelendiriliyor. Molnár, bu seride, NFT‘lerin teknolojik aracına gönderme yapmak amacıyla N, F ve T harflerini de sisteme dahil etti.

99 ans vera molnar vend collection nft 1 2 million dollars

Vera Molnár, 1924 yılında Budapeşte’de doğmuş ve 1959’da bilgisayarla üretilen görüntülerin öncüllerinden biri olmuştur. Daha önce Paris Üniversitesi’nde dersler vermiş ve çalışmaları büyük Avrupa sergilerinde sergilenmiştir. 2022 yılında NFT dünyasına adım atmış ve sanat eserlerini dijital platformlarda sergilemeye başlamıştır.

“Temalar ve Varyasyon” koleksiyonu, ikincil piyasalarda da büyük ilgi görmüş ve OpenSea gibi platformlarda 589 Ethereum’un üzerinde işlem görmüştür. Yayınlandığı tarihte koleksiyonun taban fiyatı kısa bir süre içinde yüzde 100’ün üzerinde bir artışla ortalama 1,52 ETH’ye yükseldi. Molnár’ın eserleri, bilgisayar sanatının gelişimi ve dijital sanat dünyasının öncülerinden biri olarak büyük ilgi görmeye devam etmektedir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x