Yükleniyor...

Manta Network’ün (MANTA) düşüşü şaşırttı: Kritik viraj!

Popüler kripto projesi Manta Network (MANTA), son 24 saatte yüzde 10'a yakın değer kaybetti.

Manta Network MANTA

Popüler kripto projesi Manta Network (MANTA), son 24 saatte yüzde 10’a yakın değer kaybetti.

Kripto para piyasası, Bitcoin’in (BTC) 44 bin doları elde edememesiyle düşüşe geçti. Geçtiğimiz günden bu yana birçok altcoin’de yüzde 10’dan fazla düşüş gözlemlendi.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 40 bin doları geri kazanmasıyla birlikte 38 bin 800 dolara kadar yükseliş gerçekleştirdi. Bu bölgeden sert bir düşüş yaşayan BTC, beraberinde altcoin’leri de sürükledi.

Kripto piyasasına yeni giriş yapan ve kısa sürede ilgiyi arkasına alan Manta Network’ün yerel token’ı MANTA, piyasa düşüşünden etkilendi ve yüzde 10’luk geri çekilmeye imza attı. MANTA, son düşüş ile önemli bir destek noktasına temas etti.

Manta Network (MANTA) için beklentiler yüksek

Ölçeklenebilir ve modüler bir katman-2 blokzinciri olan Manta Network (MANTA), kripto yatırımcılarının ilgisini üzerine çekmeyi başardı. Manta Network ekibi, dikkat çekici bir ekosistem oluşturduklarının mesajını verdi.

Manta Network, 1,5 milyar doları aşan TVL (toplam kilitli varlık) ile en aktif blokzincirlerden birisi oldu. Özellikle stake sistemini başlatması ve katılımcıların ekosistem geliştiricisi olarak görüleceğini belirtmesi, airdrop beklentilerini artırdı. Birçok kullanıcı, airdrop furyasının Manta Network ağını geliştireceğini düşünmeye başladı.

Beklentilerin bir hayli arttığı Manta Network’ün yerel token’ı MANTA, 3,90 dolara kadar keskin bir yükseliş yaşadıktan sonra geri çekilmeye başladı. MANTA fiyatı, 28 Ocak tarihinde zirve noktası olan 3,90 dolardan yüzde 19 oranında düşüş yaşadı ve 3,20 dolara geriledi.

MANTA fiyatının son 24 saatte yüzde 10’luk düşüş yaşaması ise kripto yatırımcılarını tedirgin etti. Birçok yatırımcı MANTA furyasının bitip bitmediğini düşünmeye başladı. Ancak Manta Network ekosistemi, ağ aktiviteleriyle bu düşünceyi boşa çıkarttı. Manta Network, son 24 saatte 400 milyon dolara yakın işlem hacmine ev sahipliği yaptı.

manta grafik analiz

MANTA, 3,54 dolar bölgesinde yer alan destek noktasını kaybetmesiyle hızlı bir şekilde 3,41 dolara geriledi. Bu bölge, daha önce alıcıların baskın olduğu fiyat kutusu olarak dikkat çekti. MANTA, bu kutuyu da kırarak 3,26 dolar desteğine düşüş yaşadı. 3,26 dolar desteğini iki kez test eden MANTA, tutunmayı başaramadı ve ikinci kutucuğa geriledi. 3,175 dolar desteğinden güç bulan MANTA’nın düşüş hızı yavaşlamış durumda.

MANTA grafiğine bakıldığında, fiyatın tekrar yükselişe devam etmesi için önemli bir direnç noktası olan 3,26 doları aşması ve üzerinde kalıcı olması gerekiyor. Bu bölgenin aşılması halinde MANTA, 3,41 dolara temas edebilir. MANTA, 3,41 dolar ila 3,48 dolar arasındaki alım bölgesini tutmayı başarırsa, fiyat 3,54 dolar direncine yaklaşabilir. MANTA’nın bir diğer direnç noktaları ise 3,60 dolar ve 3,70 dolar olacaktır.

Popüler kripto para birimi, 3,17 dolarda yer alan destek noktasını koruyamaması halinde 3,12 dolar bölgesine geri çekilebilir. Bu bölgeyi de kaybetmesi halinde, MANTA fiyatı keskin bir şekilde 3,07 doları test edebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner