Yükleniyor...

Marathon Digital, Kredisini 200 Milyon Dolara Çıkardı

Blockchain ekosistemine ve dijital varlıkların üretimine odaklanarak kripto para madenciliği yapan Marathon Digital Holdings, Silvergate Bank'taki 100 milyon dolarlık mevcut kredisini yeniden finanse etti ve aynı büyüklükte bir kredi daha aldı.

Marathon Digital Kredisini 200 Milyon Dolara Çikardi

Blockchain ekosistemine ve dijital varlıkların üretimine odaklanarak kripto para madenciliği yapan Marathon Digital Holdings, Silvergate Bank’taki 100 milyon dolarlık mevcut kredisini yeniden finanse etti ve aynı büyüklükte bir kredi daha aldı.

Bu yıl kripto para piyasasının büyük düşüş yaşamasıyla birçok şirket ve madenciler mali sıkıntıların içine girdi. Marathon Digitial de sorunların üstesinden gelebilmek adına finanse etme stratejisini uyguladı.

Marathon Digital Kredisini 200 Milyon Dolara Cikardi 2

Marathon Digital, Krediyi İki Adımda Kullanabilecek

Fed’in faiz oranlarını yükseltmesiyle birlikte piyasada kredi verme imkanları şekil değiştirdi. Silvergate’ten alınan ek 100 milyon dolarlık kredi limiti de soğuk piyasada Marathon Digital’in ilacı oldu. Şirket, vadeli kredinin şu anda yüzde 7,25 olarak belirlenen değişken bir faiz oranıyla geldiğini söyledi.

Marathon tarafından pazartesi günü yapılan açıklamada, Silvergate’ten Ekim ayında sona erecek olan ilk kredi limitinin hiçbirinin çekilmediği belirtildi. Texas ve Montana’da bulunan iki tesis bitcoin ile güvence altına alındı ve 2024 yılının Haziran ayına kadar koruma devam edecek.

Vadeli olarak alınan ikinci 100 milyon dolarlık kredi, Marathon’a gecikmeli bir kullanım imkânı sağlıyor. Yani Marathon, olası kapanış sırasında 50 milyon dolar ve kapanıştan 270 gün sonra 50 milyon dolar olacak şekilde krediyi iki adımda kullanabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x