Yükleniyor...
Sponsored

Marina Abramovic İlk NFT’sini Yayınlamaya Çok Yakın

Efsanevi performans sanatçısı Marina Abramović, The Hero'nun NFT'si ile sektöre adım atıyor.

Efsanevi performans sanatçısı Marina Abramović, The Hero’nun NFT’si ile sektöre adım atıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sanat platformu CIRCA Tezos blok zinciri (diğer blok zincirlerine göre enerji açısından daha verimli bir alternatif) aracılığıyla sunacağı ve Temmuz 2022’den itibaren Abramović’in The Hero (2001) filminden yayınlanmamış materyallerin olacağı bir koleksiyon yayınlayacak. Bu kullanılmayan materyalden çıkarılan NFT’lerin dağılımı, .JPG olarak tek kareler veya .GIF olarak çoklu kareler halinde olacak. Ancak bundan daha dikkat çekici olgu CIRCA’nın eseri uluslararası video reklam panolarında sunması ve çarpıcı eseri dünyanın dört bir yanındaki izleyicilere ulaştırma projesi.

Abramović’in The Hero’su, ebeveynlerinin ilk tanışma hikayesinden ilham alan video tabanlı bir performans parçası. 2. Dünya Savaşı sırasında babası ön saflarda savaşıyor ve annesi onlara tıbbi yardım sağlıyordu. Annesi daha sonra tifüse kurban gitti ve ormanda bilinçsizce yaralandı, sonunda babası onu keşfetti. Onu iyileştirmek için yakındaki bir köye taşıdı.

Abramović’in daha önce NFT’ ortamında şu anda değerli bir şey görmediğini belirtmesine ve topluluğu içindeki parasal değere aşırı odaklanmanın altını çizmesine rağmen, The Hero’yu NFT olarak yaratması şaşırtıcı geldi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x