Anasayfa Bitcoin Haberleri Mark Yusko: "Benim İçin Tek Para; Bitcoin (BTC) ve Altın"

Mark Yusko: “Benim İçin Tek Para; Bitcoin (BTC) ve Altın”

ABONE OL:google-news

Morgan Creek Capital Management’ın kurucusu Mark Yusko, son tweet’inde sadece altın ve Bitcoin’in para olarak kabul edilebileceğini iddia etti.

Efsanevi Amerikalı finansçı JP Morgan’a atıfta bulunan önde gelen yatırımcı, diğer varlık sınıflarının sadece kredi aracı olarak finans dünyasını temsil ettiğine inanıyor.

Morgan’ın İddiası Geçerli Olmaya Devam Ediyor

1912’de yılında efsanevi isim JP Morgan, altının tek para biçimi olduğunu savunmuştu.

“Şu an bankacılık sistemindeki diğer tüm varlıklar -dolar banknotları dahil- değeri borcunu geri ödeyen borçluya bağlı olan, kredi biçimleridir. Altın, karşı taraf riski sıfır olan tek finansal varlıktır.”

Yıllar boyunca altın, 1944’te dünyanın para birimi olarak ortaya çıkan ABD doları ile rekabetine rağmen, bir değer deposu statüsünü sağlamlaştırdı.

Merkezi olmayan bir dijital para birimi olan Bitcoin, yıllık enflasyon oranının düşüklüğü ile, ‘dijital altın’ olarak adlandırılıyor.

Yusko Mayıs ayında, Bitcoin’in fiyatının 400.000 dolara ulaşarak, piyasadaki altın miktarını aşabileceğini tahmin etti.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Kaynaku.today
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

916BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,357TakipçilerTakip Et
567AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar