Yükleniyor...

Mart Ayında En Çok Kazandıran 5 Kripto Varlık

Mart ayı içerisinde birçok altcoinde hareketlilik yaşandı.

ayinencokyukselenleri

Mart ayı içerisinde birçok altcoinde hareketlilik yaşandı.

Mart ayı içerisinde birçok altcoinde hareketlilik yaşandı. Piyasada yaşanılan dalgalanmalar nedeniyle inişli çıkışlı bir ayı geride bıraktık. CoinMarketCap verilerine göre Mart ayında, piyasa değeri açısından 100 kripto varlık arasından en çok kazandıran 5 altcoin şu şekilde;

  • STEPN (GMT)
  • ApeCoin (APE)
  • Zilliqa (ZIL)
  • Waves (WAVES)
  • THORChain (RUNE)

STEPN (GMT): STEPN, oyuncuların token kazanmak için bir NFT Sneaker ile açık havada yürüyebileceği, koşabileceği Solana tarafından desteklenen ilk move2earn mobil NFT oyunudur. STEPN, Mart ayında %1904.55 oranla en çok kazandıran token oldu.

ApeCoin (APE): ApeCoin, APE ekosisteminin merkeziyetsiz topluluk yapısını güçlendiren yerel yönetim tokenidir. APE ekosistemi, Ethereum blok zincirindeki en popüler NFT koleksiyonlarından ikisi olan Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve Mutant Ape Yacht Club (MAYC) topluluğunu içerir. ApeCoin, geçtiğimiz ay %1179.18 oranla en çok kazandıran coinler listesinde ikinci sırada yer aldı.

Zilliqa (ZIL): Zilliqa, sharding kullanarak dünya çapında dağıtık uygulamaların yüksel ölçeklenebilirlikle çalışmasını hedefler. Böylece Zilliqa Ethereum (ETH), Tron (TRX) ve EOS (EOS) gibi platformların da sahip olduğu merkezsiz uygulamalar (dApps) ekosistemini geliştirilebilir. Zilliqa, geçtiğimiz Mart ayında %363.93 oranla en çok kazandıran tokenler arasında üçüncü oldu.

Waves (WAVES): Waves (WAVES), akıllı sözleşmeler ve DApps gibi farklı merkeziyetsiz ürün ve ağları geliştirme amaçlı kurulan blok zinciri platformudur. Waves projesi, kullanıcıların kendilerine özel kripto para oluşturup piyasaya sürmelerini sağlayan blok zinciri projesidir. Waves, geçtiğimiz Mart ayında %208.89 oranla en çok kazandıran tokenler arasında yer aldı.

THORChain (RUNE): CoinMarketCap verilerine göre geçtiğimiz ay %114.49 oranıyla en çok kazandıran coinler arasında beşinci sırada yerini alan THORChain, merkeziyetsiz ve izinsiz (permisionless) bir ağda çeşitli hizmetler sunan bir kripto para projesi olarak tanımlanıyor. Kullanıcılar için sürekli likidite havuzları sağlayan THORChain projesi bunun yanı sıra Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların alım satımına da imkan sağlıyor. Blok zinciri ağları arası geçiş sağlayan proje, herhangi bir blok zinciri ağında veya kripto para birimi ile kullanılabiliyor.

Tablodan geçtiğimiz ay içerisinde en çok kazandıran altcoinleri inceleyebilirsiniz:

veri

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x