Yükleniyor...

Mask Network (MASK) Nedir?

Mask Network, kullanıcıların Twitter ve Facebook üzerinden şifreli mesajlar göndermesini sağlayan bir protokoldür.

mask network

Mask Network, kullanıcıların Twitter ve Facebook üzerinden şifreli mesajlar göndermesini sağlayan bir protokoldür. Bu protokol Web 2.0 platformlarının Web 3.0 teknolojileri ile kullanılmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Mask Network Nedir?

Mask Network, Ethereum ağı üzerinde çalışan merkezi olmayan bir ağ olarak tanımlanır. Bu ağ, kullanıcıların içeriği yaratma, paylaşma veya ticaret yapma konusunda özgür olmalarını sağlar. Bu ağ, blockchain teknolojisi kullanılarak yapılandırılmıştır ve özellikle dijital varlıkların yönetimi, kontrolü ve ticareti gibi konulara odaklanır. Ayrıca, Mask Network, kullanıcıların gizliliğini ve anonimliğini koruma özellikleri sunar. Bu özellikler, kullanıcıların daha özgür ve özgür bir şekilde içerik yaratmalarına, paylaşmalarına veya ticaret yapmalarına olanak tanır. Temmuz 2019’da Suji Yan tarafından kurulan Mask Network’ün merkezi Çin’in Şanghay şehridir.

Mask Network, kullanıcılarına, Twitter ve Facebook gibi Web 2.0 platformlarını Web 3.0 yenilikleriyle kullanma fırsatı sunar. Ayrıca tarayıcıya kurulan bir eklenti olarak kolayca kullanılabilir.

Kullanıcılar, Mask Network ile şunları gerçekleştirebilir:

 • Şifreleme: Sosyal medya paylaşımlarını şifreli şekilde paylaşabilir ve sadece hedef kitlenin görmesini sağlayabilirler.
 • ITO (Initial Twitter Offering – İlk Twitter Teklifi): Ttoken lansmanlarına doğrudan Twitter üzerinden katılabilirler.
 • Sosyal Alım Satım (Social Trading): Uniswap, Sushi, 0x desteğiyle Twitter üzerinden kripto para alıp satabilirler.
 • Doğrulanabilir NFT Avatarlar: Sahip oldukları NFT’leri kolaylıkla Twitter profil fotoğrafı olarak kullanabilirler.
 • Web 3 Profili: NFT’ler başta olmak üzere tüm Web 3 varlıklarını sergileyecekleri bir profile sahip olabilirler.
 • Sosyal Pazar Yerleri: OpenSea desteğiyle Twitter üzerinden doğrudan NFT alıp satabilirler.
 • Hediyeler: Twitter üzerinden arkadaşlarına token hediye edebilirler.
 • Dosya Servisi: Dosyalarını şifreleyerek Twitter’da paylaşabilirler.
mask network

MASK Coin Nedir?

MASK Coin, Mask Network ağının yerel token’ıdır. MASK, ERC-20 standartı ile çalışır ve MaskDAO tarafından yönetilir. MASK bir yönetişim coin’idir. MASK coin sahipleri, platform için verilecek kararlarda oy kullanabilmektedir. Dolayısıyla her bir MASK token, bir oy hakkını temsil eder.

MASK Coin Nereden, Nasıl Alınır?

MASK coin satın almak için bu token’ın listelendiği borsaları bilmek gerekir. Token’ın yer aldığı borsalardan birinde hesap açmak ve sonrasında alım satım işlemlerini gerçekleştirmek yeterli olacaktır.

Adımlar kripto para borsasına göre değişebilir ancak genel olarak bu şekildedir.

 1. Kripto para borsasına kaydolmak.
 2. Kimlik doğrulama işlemlerini tamamlamak.
 3. Ödeme yöntemi eklemek (genellikle banka havalesi veya kredi/banka kartı)
 4. MASK coin satın almak istediğiniz miktarı seçin.
 5. Ödeme yapın ve coin’lerinizi alın.

Ayrıca, kripto paraları direk fiat paralar ile de satın alabileceğiniz OTC (Over the Counter) piyasaları veya P2P (Peer-to-peer) platformları da mevcut. Bu platformlar aracılar olmadan, direk satıcılar ile alım satım yapmanıza olanak sağlar.

Not: Satın almak istediğiniz kripto parayı ve ödeme yöntemlerini iyi araştırmanız önerilir, çünkü fiyatlar borsa borsa ve ödeme yöntemi yöntemine göre değişebilir.

Mask Network Piyasa Verileri

Piyasa verileri, dijital paraların fiyatı, hacmi, arz ve talebi gibi önemli değişkenleri gösterir. Bu veriler, dijital paraların gelecekteki performansını tahmin etmek için kullanılabilir. Bu veriler, çeşitli kaynaklardan elde edilir ve genellikle internet üzerinden erişilebilir. Örneğin, Coinmarketcap ve CoinGecko gibi siteler, dijital paraların fiyatlarını, hacmini ve diğer verileri takip etmek için kullanılabilir.

MASK coin ile ilgili piyasa verileri de söz konusu internet siteleri ve çeşitli forumlar üzerinden güncel bir şekilde takip edilebilir.

Mask Network Arzı Ne Kadar?

Dijital para arzı, bir dijital paranın mevcut olarak ne kadar miktarda olduğunu veya gelecekte ne kadar miktarda üretileceğini ifade eder. Arz, genellikle bir dijital paranın toplam miktarı olarak tanımlanır ve bazı dijital paralar sınırlı arzda olabilir.

Dolaşımda 68 milyon MASK coin arzı mevcuttur, toplamda ise 100 milyon Mask Network coin arzı yer almaktadır.

mask coin

MASK Coin En Yüksek Kaçı Gördü?

Kripto paraların en yüksek fiyatları, zaman zaman görülebilir ve bunlar genellikle arz ve talebin dengesine, regülasyonlara, kurumsal yatırımcıların ilgisine, teknolojik gelişmelere ve spekülatif beklentilere bağlı olarak değişebilir. En yüksek fiyatlar, genellikle kısa vadeli spekülasyonlar sonucu oluşur ve bu nedenle, ne zaman görüleceği önceden tahmin edilemez.

MASK coin en yüksek fiyatı yani ATH seviyesi 24 Şubat 2021’de 41,45 USD olarak görülmüştür.

MASK Coin En Düşük Kaçı Gördü?

Genellikle kripto paraların fiyatlarının düştüğü dönemler, negatif haberler, regülasyonlar, kurumsal yatırımcıların ilgisinde azalma, teknolojik sorunlar veya spekülatif düşüşler sonucu oluşur. Örneğin, 2018 yılının başlarında, çoğu kripto paranın fiyatları düştü ve bazıları yüzde 90’lara kadar düştü.

Kripto paraların fiyatları volatil olduğu için, fiyatların düştüğü dönemlerde yükselebilecekleri de görülebilir. Bu yüzden, kripto paraların fiyatlarını takip etmek için çeşitli kaynaklar kullanmanız önerilir.

MASK coin en düşük fiyatını yani ATH seviyesini 13 Ekim 2022 tarihinde 0,97 USD olarak gördü.

Mask Network Fiyatı

Kripto paraların fiyatı, o kripto paranın piyasa değerini ifade eder. Piyasa değeri, kripto paranın arz ve talep dengelerine göre belirlenir. Arz az olduğu zaman veya talep yüksek olduğu zaman, fiyat yükselebilir. Aynı şekilde arz fazla olduğu zaman veya talep düşük olduğu zaman, fiyat düşebilir. Ayrıca, kripto paraların fiyatlarını etkileyebilecek pek çok faktör vardır, örneğin regülasyonlar, haberler, güvenlik olayları veya spekülasyonlar MASK coin fiyatını doğrudan veya dolaylı olarak etkileyebilmektedir.

Mask Network güncel fiyatı şu şekildedir:

mask-network

Mask Network (MASK)

2.41 $

MASK Hangi Borsalarda?

Kripto borsaları, farklı kripto paraların işlem gördüğü ve farklı ticaret özellikleri sunabildiği için, yatırımcılar için çeşitli seçenekler sunar. Örneğin bazı borsalar sadece belli kripto paraların işlem gördüğü borsalar olabilirken, bazı borsalar ticaret için avantajlar sunabilir. Kullanıcıların hangi borsayı kullanmalarının öncelikle hangi kripto paralarının işlem gördüğüne, ticaret platformunun kullanım kolaylığına, güvenliğine ve ücretlerine göre karar vermeleridir.

MASK coin’in satın alınabileceği borsalar ise şu şekildedir:

 • Binance
 • KuCoin
 • Coinbase Exchange
 • Uniswap (V2)
 • Kraken
 • SushiSwap
 • Gemini
 • OKX
 • Bybit
 • Gate.io
 • Poloniex
 • BtcTurk
 • XT.COM
 • Hotbit

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner