Yükleniyor...

MASK Network Neden Yükseldi? MASK Fiyat Analizi

Bugün sizlerle birlikte son bir haftadır yaşadığı yükselişlerle dikkatleri üzerine toplayan MASK Network’ü inceleyeceğiz.

Bugün sizlerle birlikte son bir haftadır yaşadığı yükselişlerle dikkatleri üzerine toplayan MASK Network’ü inceleyeceğiz. 

MASK Nedir? 

Son bir haftalık verilere göre %72 artış yaşayan Mask Network, Web2 ile Web3 arasında köprü kurarak kullanıcıların Twitter ve Facebook üzerinden şifreli mesajlar ve kripto varlık gönderebilmesini sağlayan bir protokoldür. Platformun asıl amacı ise sansüre karşı kullanıcıların internet ve sosyal medya ağlarındaki özgürlük alanlarını genişletmek ve daha fazla gizli kalmalarını sağlamaktadır. 

Mask Network sayesinde kullanıcılar, Twitter platformundan kripto varlık alım satımı gerçekleştirebilirler. Sahip oldukları NFT’leri, Twitter’da profil fotoğrafı yapabilirler ve şifrelenmiş dosyalarını yine Twitter’da paylaşabilirler. Çin merkezli bir kripto varlık olan Mask’ın yaratıcısı ise Sui Yan’dır. 

2023’ün başından bu yana %200 değer artışı yaşayan MASK, sadece geçen hafta %114 artış yaşadı ve bu hafta da %70’in üzerinde artışla fiyatlanmaya devam etti. 

MASK Neden Yükseliyor?

MASK’ın yaşadığı bu değer artışının nedeni olarak kripto para piyasasının olumlu havasının etkisi diyebiliriz. Bunun yanı sıra Lookonchain platformunun sunduğu veriler, varlıkta yaşanan bu son fiyat artışlarını bir dizi balina işlemiyle ilişkilendiriyor. 

Lookonchain’in yayınladığı verilere göre, 17 Mart tarihinde bir balinanın 3.5 milyon MASK almasıyla eş zamanlı olarak birden fazla ilgili adresin birbiri ardına Mask aldığını ve bununla birlikte fiyatın %44 arttığını görüyoruz. 

Lookonchain, bu ayın başlarında da bir rapor yayınlamıştı ve o raporda da balina hareketleri sonrası fiyatın %27 arttığı görülüyordu. Kripto balinalarının büyük meblağlarda MASK satın alması daha fazla küçük alıcıyı da beraberinde getiriyor. Bu durum da MASK’ın fiyatına olumlu yönde etki ediyor. 

Tüm bunlara ek olarak MASK fiyatının artmasında, Binance’in varlığı rezerv kanıtı sistemine eklemiş olması da gösterilebilir. 

MASK Fiyat Analizi 

Şu sıralar yaşadığı %11.29’luk geri çekilmeyle 5.34 dolar seviyesinden fiyatlanan MASK, düzeltmeye devam ettiği takdirde karlılaşacağı ilk destek seviyesi 5.13 dolar bölgesinde yer alıyor. 5.13 dolar desteğine kadar gerileyen MASK, bu seviyelerde tutunamazsa takip edilecek bir sonraki destek seviyesi 4.60 dolar bölgesinde bulunuyor. Eğer varlık yükselişe geçer ve son 24 saatin en yüksek seviyesi olan 6 dolara doğru ilerlerse karşılaşacağı ilk direnç seviyesi 6.40 dolar seviyesinde yer alıyor. Varlık bu seviyeyi de aşar ve 7 dolara doğru ilerlemek isterse önüne çıkacak bir sonraki direnç bölgesi 6.90 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu bölgeyi geçmek, varlığın 7 dolar seviyelerini rahatlıkla görebilmesi anlamına gelebilir. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner