Yükleniyor...

Mastercard, Akıllı Sözleşmelere Yatırım Yapıyor

Mastercard'ın CEO'su Michael Miebach, şirketin CBDC'ler ile eşleştirme amacıyla, akıllı sözleşme teknolojisine yatırım yaptığını açıkladı.

mastercard2

Mastercard’ın CEO’su Michael Miebach, şirketin CBDC’ler ile eşleştirme amacıyla, akıllı sözleşme teknolojisine yatırım yaptığını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Miebach, şirketin ilk çeyrekteki kazançları ile ilgili yapılan konferansta yaptığı açıklamada, Mastercard’ın CBDC’lerin yalnızca ödemeler haricindeki faydalarını değerlendirmelerine yardımcı olmayı amaçladığını söyledi.

Gelecekte Mastercard, CBDC’lerin üzerinde var olabilecek uygulamaları keşfedecek.

“Bu akıllıca bir ticaret sözleşmesi olabilir. Akıllı sözleşmeler yatırım yaptığımız bir şey.”

Miebach, Avrupa Merkez Bankası ve İngiltere Merkez Bankası da dahil olmak üzere birçok merkez bankasının CBDC’yi üretirken, özek sektörün de bunları dağıtacağını belirtti. CEO’ya göre “iki aşamalı bir yaklaşım” söz konusu.

Mastercard, CBDC’ler konusunda hükümetlerle iletişim halinde. Şubat ayında Bahamalar, vatandaşlarına ülkenin CBDC’sini ön ödemeli bir Mastercard’a yükleme seçeneği sundu.

Miebach, şirketin bu çeyrekte lansman için onaylanan birkaç yeni kripto ortaklığına sahip olduğunu ifade etti. Bu hafta Gemini, Mastercard’ın bu yılın ilerleyen günlerinde piyasaya çıkacak kripto ödülleri dağıtacak olan kredi kartının arkasındaki ağ olacağını açıkladı.

Geçtiğimiz Eylül ayında Mastercard, merkez bankalarına CBDC’lerin gerçek hayatta nasıl çalıştığını görmek için sanal bir test ortamı sunacağını duyurdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x