Yükleniyor...

Mastercard CEO’su: Kripto Para Sektöründe Olmalıyız

Mastercard CEO'su Michael Miebach, finansal verilerin açıklandığı toplantıda şirketin kripto para birimi alanında olmasının önemli olduğunu söyledi.

mastercard ceosu kripto para sektorunde olmaliyiz

Mastercard CEO’su Michael Miebach, finansal verilerin açıklandığı toplantıda şirketin kripto para birimi alanında olmasının önemli olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para birimlerinin benimsenmesi ana akım bir aşamaya girerken, geleneksel finansal hizmetler platformları değişen finansal ekosisteme uyum sağlamaya çalışıyor.

Bu sektördeki konumlarını korumak için Mastercard ve Visa gibi ödeme işlemcileri, CBDC veya stablecoin projelerini test ederken hem devlet hem de özel kuruluşları çekmek için geniş müşteri tabanlarını ve uluslararası erişimlerini kullanmayı planlıyor.

Finansal verilerin açıklandığı toplantıda Mastercard’ın CEO’su Michael Miebach, şirketin yeni girişimlere yardımcı olmak için yeni bir girişim ve merkez bankaları için sanal bir test platformu geliştirdiğini açıkladı.

Mastercard CEO’su: Bu Alanda Olmalıyız

Miebach’a göre, kripto para birimi endüstrisi hala nispeten yeni bir pazar ve insanlar tam olarak nasıl çalıştığını merak ediyor. Şirket, insanların bu kullanım alanlarını ve etkilerini anlamalarına yardımcı olacak bir bağlantı kurmayı hedefliyor:

“Yaptığımıza inandığımız şey, multi-rail bir ödeme sağlayıcısı olarak piyasaya bir bakış açısı getirmek. Bu alanda olmalıyız çünkü insanlar cevaplar arıyor.”

Miebach, şirketin kendi uzmanlık alanında deneyimli olduğunu ve özellikle artan CBDC trendi karşısında merkez bankalarına ihtiyaç duydukları her türlü hizmeti sunmaya hazır olduğunu kaydetti.

Stablecoin’ler konusunda Miebach, ihraççıların finansal düzenlemelere sıkı sıkıya bağlı kalmaları ve kullanıcıların güvenliğini sağlamaları koşuluyla Mastercard’ın yakında bu tür işlemler için destek sağlayacağını açıkladı.

Sadece birkaç hafta önce Mastercard, platformunda USDC yerleşimlerini test etmek için USDC stablecoin’inin ihraççısı Circle ile ortaklık yaptığını duyurmuştu.

Mastercard Dükkanları Kripto Para Kabul Edecek

Birkaç kurumsal ve bireysel yatırımcının kripto para birimlerine giderek daha fazla ilgi duymasıyla, Mastercard gibi ödeme işlemcileri, müşterilerini rakiplerine kaptırmamak için onlara destek sağlamaya karar verdi.

Bu yılın başlarında şirket, ödeme sektörünün hayati bir parçası haline geldiklerini kabul ederek seçilmiş birkaç kripto para birimini desteklemeye başlayacağını açıklamıştı.

Girişim, Mastercard’ın 900 milyondan fazla kullanıcısının kripto varlıklarını desteklenen tüm Mastercard satıcılarına harcamasına izin verecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x