Yükleniyor...

Mastercard, Kripto Varlık Hizmetlerini Genişletmek için CipherTrace’i Satın Aldı

Mastercard, kripto varlıklarla ilgili planlarını hızlandırmak, genişletmek için kripto varlıklarda para aklamayı önleme ve blok zincirine dayalı hizmetler sunan CipherTrace'i satın aldığını açıkladı.

Bitcoin Mastercard

Mastercard, kripto varlıklarla ilgili planlarını hızlandırmak, genişletmek için kripto varlıklarda para aklamayı önleme ve blok zincirine dayalı hizmetler sunan CipherTrace’i satın aldığını açıkladı.

Mastercard Siber ve İstihbarat Başkanı Ajay Bhalla konuyla ilgili şunları söyledi;

“Dijital varlıkların, ödeme yapma gibi günlük eylemlerden dönüşen ekonomilere, onları daha kapsayıcı ve verimli hale getirmeye kadar bu ticareti yeniden tasarlama potansiyeli var. Dijital varlık ekosisteminin hızlı büyümesiyle birlikte, güvenilir olma ihtiyacı ortaya çıkıyor. Amacımız, tam da bunu yaparak Mastercard ve CipherTrace’in tamamlayıcı yeteneklerini geliştirmektir.”

Amaç, Kripto Varlık Ekosistemine Güvenilirlik ve Şeffaflık Getirmek

CipherTrace platformu, müşterilerin kripto varlıklar ile ilgili güvenlikleri artırarak, dolandırıcılıkların önüne geçmeye yardımcı olur. Müşterilerin kripto varlık fırsatlarını kaçırmaması için veri analitiği ve algoritmaları sayesinde dünyanın en büyük bankalarından, borsalarından ve diğer finans kurumlarından bazıları için çözümler sunarlar.

CipherTrace CEO’su Dave Jevans, Mastercard ailesine katılmaktan heyecan duyduğunu söyleyerek şöyle konuştu;

“Kripto varlık ekonomisini güvende tutmak için bankalar, kripto varlık işlem platformları, hükümet düzenleyicileri, kolluk kuvvetleri ve şirketlere yardım ediyoruz. Mastercard ve CipherTrace ekosistem genelinde güvenlik ve şeffaflık sağlamak için bu vizyona ortak oluyor. CipherTrace’in dünya çapındaki erişimini arttırmak için Mastercard ailesine katılmaktan heyecan duyuyoruz.”

Anlaşma, Mastercard’ın kart ve ödeme altyapısını farklılaştırmak için her iki şirketin teknoloji, yapay zeka ve siber yeteneklerini birleştirerek, müşterilerin ve paydaşların bundan yararlanmasına olanak tanıyor.

Mastercard müşterilere, yatırımcılara ve işletmelere dijital varlıklarla ilgili daha fazla seçenek sunarak bu alandaki stratejisini geliştirmeye çalışıyor. Uphold, Gemini ve BitPay ile kripto kartlar oluşturmak için ortaklıklar kurmayı hedefliyor. Merkez Bankası Dijital Para Birimlerini test etmek ve desteklemek için yeni platformların oluşturulmasını, blok zinciri teknolojisinin ve NFT’lerin daha geniş kullanımını destekleyen programlar dahil olmak üzere bu ekosisteme yönelik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Satın alma işleminin yıl sonundan önce tamamlanacağı belirtilerek satın alma bedeli ise henüz duyurulmadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner