Yükleniyor...

Maverick Protocol (MAV) öne çıktı: Dikkat çeken yükseliş

Maverick Protocol (MAV), son 24 saatte yüzde 20'ye yakın yükseliş yaşayarak dikkatleri üzerine çekti.

mav grafik analiz

Maverick Protocol (MAV), son 24 saatte yüzde 20’ye yakın yükseliş yaşayarak dikkatleri üzerine çekti.

Kripto para piyasası, spot Bitcoin ETF onayı sonrası hareketliliğini koruyor. Onay ile birlikte düşüşe geçen kripto para birimleri, yaklaşık bir hafta sonra tekrar canlandı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hız keserken, altcoin’lerde yükseliş senaryoları devam ediyor.

Xai Games’in (XAI) yüzde 100’e yakın yükseliş yaşaması, düşük piyasa değerine sahip kripto para birimlerine ilgiyi artırdı. Yükseliş potansiyeli taşıyan kripto para birimlerinin araştırıldığı bugünlerde, Maverick Protocol ön plana çıktı. Maverick Protocol’ün yerel token’ı MAV, son 24 saatte yüzde 20’ye yakın yükseliş kaydetti.

Maverick Protocol (MAV) çıkışa geçti

15 Ocak tarihinde 0,44 dolara kadar gerileyen Maverick Protocol (MAV), gün içerisinde çıkışa geçerek 0,56 dolara yükseldi. MAV, yatırımcılar tarafından düşük piyasa değerine sahip yükseliş potansiyelli kripto para birimi olarak görülüyor.

MAV maverick protocol

Maverick Protocol, DAO’lar ve geliştiriciler için en likit piyasaları sağlamak üzere geliştirilen bir AMM (Auto Market Maker – Otomatik Piyasa Yapıcı) olarak popülerlik kazandı. Kripto ekosistemindeki likidite ihtiyacını gidermeyi amaçlayan Maverick Protocol, sunduğu altyapı ile ilgi görmeyi başardı.

Maverick Protocol, sunduğu hizmetlere göre yerel token’ı MAV’da beklentileri karşılayamamıştı. MAV, piyasa değerine göre sıralamada 294’üncü sırada yer alıyor. Ayrıca MAV, 140 milyon dolar piyasa değeriyle en ucuz kripto para birimleri arasında gösteriliyor.

Henüz yatırımcılarının beklediği çıkışı gerçekleştiremeyen MAV, gün içerisinde hareketlenerek dikkat çekti. MAV, son 24 saatte gerçekleştirdiği yüzde 20’lik yükselişiyle acaba dedirtti.

MAV grafik

MAV, 0,5547 dolar direncini aşarak önemli bir kırılıma ev sahipliği yaptı. Bu kırılım neticesinde MAV, 0,60 dolarda yer alan majör direnç noktasına yaklaştı. MAV, 0,5547 doların üzerinde kalıcı olması ve 0,60 dolar direncini zorlaması halinde boğaların iştahını artırabilir. Popüler kripto para birimi, 0,60 dolar direncini kırabilecek bir yapıya bürünmüş durumda. Bu kırılım ile birlikte MAV, 0,70 doları hedefleyebilir.

Diğer taraftan MAV, düşüşe geçmesi halinde 0,5547 dolar desteğinden güç toplayacak. Bu destek noktasının çalışmaması halinde MAV, 0,4750 dolarda yer alan destek bölgesine geri çekilme yaşayabilir. MAV’ın ara destek noktası 0,4375 dolar bölgesi olurken, majör destek noktası 0,39 dolar olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner