Yükleniyor...

Meksika, 12 İllegal Kripto Para Borsası Tespit Etti

Meksikalı yetkililer, Jalisco uyuşturucu karteli ile bağlantısı olabilecek 12 kayıtsız yerel kripto para platformu tespit etti.

meksika

Meksikalı yetkililer, Jalisco uyuşturucu karteli ile bağlantısı olabilecek 12 kayıtsız yerel kripto para platformu tespit etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Meksika Mali İstihbarat Birimi (FIU), yasal izin olmadan faaliyet gösteren 12 kripto para alım satım platformu hakkında bilgi aldı. Birçok uzman, bu alışverişlerin kötü şöhretli Jalisco Nueva Generación uyuşturucu karteli ile ilgili olduğunu düşünüyor.

Meksika Kartelleri Dijital Varlıklarla mı İlgileniyor?

Meksika Mali İstihbarat Birimi, işlerini yasa dışı olarak yürüten 12 yerel kripto para borsasını takip etti ve belirledi. Yakın tarihli bir seminer sırasında, FIU başkanı Nieto Castillo, yetkililerin bu sorunu çözmek için çaba göstereceklerine dair güvence verdi:

“Şu anda yasadışı olarak faaliyet gösterdiğini bildiğimiz 12 platform var. Başsavcılığın bu konuda çalışabilmesi için gayret gösteriyoruz”

Castillo, söz konusu borsaların kara para aklama operasyonlarında dijital varlıkları kullanan suçlularla ilişkili olabileceğini dile getirdi. Ayrıca, platformların hepsi aynı bölgede yer aldığı için, uyuşturucu karteli Jalisco Nueva Generación ile bağlantılı olabilecekleri gerçeğini de göz ardı etmedi.

“Amacımız, kripto para birimlerini ve bunların suç gruplarıyla olan ilişkilerini analiz etmek olacaktır. Kripto para platformlarının birçoğunun Jalisco eyaletindeki birkaç yerde kurulu olması beni şaşırttı”

Meksika yasalarına göre, 12 yasadışı ticaret merkezinin her biri 15.000 dolara kadar para cezası ile karşı karşıya kalacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x