Yükleniyor...

Memecoin trendi platformlara sıçradı: 3 ön satış!

Cüzdana para toplamalı ön satış furyası sürerken, daha önce yaptığı ön satışlar ile adından söz ettiren platformlar da furyaya dahil oldu.

memecoin on satisi rekor

Cüzdana para toplamalı ön satış furyası sürerken, daha önce yaptığı ön satışlar ile adından söz ettiren platformlar da furyaya dahil oldu.

X kullanıcısı Darkfarms’ın cüzdanına para toplayarak Book of Meme (BOME) coin’i yaratması yeni bir dönemi başlattı. Memecoin çılgınlığı, cüzdana para toplamalı ön satış modelini furya haline getirdi. Birçok kullanıcı, milyonlarca dolarlık fonları topladıktan sonra yeni memecoin’leri piyasaya sürdü.

Kullanıcı özelinde ilerleyen ön satış furyası, adından söz ettirmiş platformların da dahil olmasıyla farklı bir boyuta taşındı. Cüzdana para toplamalı ön satış modeline, daha önce birçok coin’in piyasaya sürülmesine katkı sağlamış launchpad platformları da dahil oldu.

Ön satış denilince akla gelen isimlerden DAO Maker, BNB Chain’in launchpad platformu BakerySwap ve bir zamanların popüler ismi Oxbull memecoin çılgınlığına girdi. Peki bu platformlar, nasıl bir ön satış izledi ve hangi memecoin’leri servis etti?

memecoin on satisi

1- DAO Maker memecoin ön satışı

DAO Maker, bireysel ve kurumsal yatırımcıların blokzincir projelerine erken aşamada yatırım yapmalarını sağlayan platform olarak bilinir. DAO Maker, birçok altcoin’in piyasaya sürülmesinde katkı sağlamış ve ün kazanmıştır. Cüzdana para toplamalı ön satış furyasına dahil olmasıyla, dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

DAO Maker

DAO Maker, panda figürünü temsil eden bir memecoin’in ön satışına ev sahipliği yaptı. Pundu isimli memecoin’in ön satışını cüzdana para toplama yöntemiyle başlattı. Solana cüzdanını paylaşan DAO Maker büyük bir ilgi gördü. DAO Maker’ın Solana cüzdanına 212.404 SOL (37,6 milyon dolar) gönderildi. Platform ekibi, 20.000’den fazla işlem yapıldığını söyledi.

DAO Maker, yoğun ilgiyi görünce fırsatı kaçırmak istemedi ve kendi platformundan da ön satışı başlattı. Platformdan ise 60 milyon dolar toplandı. Bunun 51 milyon doları USDT olarak ve 8 milyon doları DAO token olarak toplandı. Platform bu sayede kendi yerel token’ının işlevselliğini de öne çıkardı.

DAO Maker’ın ön satışını gerçekleştirdiği Pundu, Solana ağında yer alıyor. Fazlası geri iade yöntemiyle yapılan ön satışta, hard cap (toplam sınır) 33.333 SOL olarak belirlendi. Bu nedenle katılımcılar gönderdikleri SOL’lerin yalnızca yüzde 15’iyle katılacak. Kalan miktar ise kullanıcılara iade edilecek. Örneğin 100 dolar gönderen bir katılımcıya, 15 dolarlık ön satış hakkı verilecek.


2- BakerySwap memecoin ön satışı

Cüzdana para toplamalı ön satışa katılan bir diğer platform ise BNB Chain ağında yer alan BakerySwap oldu. Daha önce BRC-20 ağında 1CAT’ın ön satışını gerçekleştiren BakerySwap, bu furyadan da eksik kalmadı. BakerySwap, rekor miktarda fon toplayarak tüm zamanların en yüksek cüzdana para toplamalı ön satışını gerçekleştirmiş oldu.

bakeryswap

BakerySwap, Big Pump (PUMP) isimli bir memecoin’in ön satışına ev sahipliği yaptı. Büyük bir katılım sergilenen ön satışta, BNB Chain ağının yerel token’ı BNB, merkeziyetsiz borsa PancakeSwap’ın yerel token’ı CAKE ve platformun daha önce ön satışını yaptığı token’lar 1CAT ile IQ50 aracılığıyla katılım sağlandı.

BakerySwap’ın paylaştığı cüzdanlara adeta para yağdı. Platform, tüm zamanların en yüksek cüzdana para toplamalı ön satışını gerçekleştirdi. BakerySwap, toplam 280 milyon dolar fon topladı.

Platform, PUMP isimli memecoin’in 25 Mart tarihinde lansmanını gerçekleştirecek. Ön satışa katılanlara 25 Mart 13:00’a kadar token’ları dağıtılacak ve memecoin’in alım satım işlemleri başlatılacak. PUMP’ın 25 Mart 14:00’da işleme başlaması bekleniliyor.


3- Oxbull memecoin ön satışı

Memecoin çılgınlığına katılan ve cüzdana para toplama yöntemiyle ön satış gerçekleştiren bir diğer platform ise Oxbull oldu. Oxbull, eskilerin yakından tanıdığı bir platformdur. Oxbull, birçok coin’in piyasaya çıkmasına katkı sağlamıştır. Platform, bir dönemin en popüler launchpad projelerinden birisi haline gelmişti.

Geride kalmak istemeyen Oxbull, furyaya Base ağını tercih ederek dahil oldu. Oxbull, Base ağında bir memecoin başlatmak için ön satış gerçekleştirdi.

Oxbull

Oxbull, Base ağının da aktifleşmesine katkı sağlamak ve memecoin furyasını başka blokzincirlere taşımak için hamle yaptı. Launchpad platformu, BASED CHAD (BASED) isimli bir memecoin’in ön satışını gerçekleştirdi. Ön satışta hard cap (katılım sınırı) 20 Ether (ETH) olarak belirlendi. Katılımcılar Oxbull’un cüzdanına 60 ETH (201 bin dolar) gönderdi.

Oxbull, fonları topladıktan sonra Base ağında BASED isimli memecoin’i piyasaya sürdü. Ön satışa katılan yatırımcılar, kısa sürede BASED’ten 10 katından fazla getiri elde etti.


Üç platform da adından çokça söz ettirmiş olması nedeniyle güven uyandırdı. Özellikle bu platformlar, Türk kripto fenomenlerinin yoğun katılımıyla dikkat çekti.

Birçok Türk fenomen, 10.000 ila 50.000 dolar arasında parayı ön satışa katılmak amacıyla platformun cüzdanlarına gönderdi.

Üç memecoin’in de nereye kadar ilerleyeceği ve hangisinin en iyisi olacağı merak konusu haline geldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner