Yükleniyor...

Memecoin vaadiyle para toplayan Türk fenomen: Cüzdanım hack’lendi

The Pau takma adlı bir Türk kripto fenomeni, memecoin çıkarma vaadiyle topladığı 90 bin doların çalındığını iddia etti.

türk kripto memecoin

The Pau takma adlı bir Türk kripto fenomeni, memecoin çıkarma vaadiyle topladığı 90 bin doların çalındığını iddia etti.

Ön satışlı memecoin çılgınlığı hız kesmeden devam ederken, bir skandal da Türkiye tarafında gerçekleşti. Türk kripto fenomeni olan The Pau takma isimli bir kullanıcı, ön satış yoluyla çıkaracağı BRO isimli memecoin’de skandala imza attı.

BRO’yu çıkarman için 90 bin dolara yakın fon toplayan The Pau, gün içinde yaptığı sosyal medya paylaşımında cüzdandaki tüm varlıkların çalındığını iddia etti.

memecoin turk fenomen

Global yatırımcıları da bünyesine çeken The Pau, eleştirilerin hedefi haline geldi. Bir grup yatırımcı ise The Pau’nun şaka yaptığını düşündüğünü belirtti.

Türk kripto fenomeninden skandal

Damael isimli bir X kullanıcısı, paylaştığı ekran görüntüsünde hack konusunun yalan olduğunu ve The Pau’nun dolandırıcılığa imza attığını öne sürdü. Damael’in ekran görüntüsünde yer alan cüzdan aktivitesinde, SOL’lerin USDC’ye dönüştürüldüğü ve başka bir cüzdana aktarıldığı görüldü.

Türk kripto yatırımcılarının yoğun olduğu memecoin’e tepkiler artıyor. Birçok yatırımcı, ön satışa dahil ettikleri fonların geri iade edilmesini talep ediyor. The Pau konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Türk fenomen, “Ana cüzdanım, BRO sözleşmesini dağıtan cüzdan ve fonları içeren cüzdan çalındı. Bunları yalnızca bir cihazda bulundurdum ve dikkatliydim. Bu çok kötü bir duygu ve ne yapacağımı bilmiyorum, kahretsin.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner