Yükleniyor...

Merge, Ethereum’u Kurumsallar için Daha Cazip Kılacak

Goldman Sachs'ın eski patronu Raoul Pal, Ethereum'un Merge'den sonra kurumsal müşteriler için çok daha ilgi çekici olacağını düşünüyor.

Merge, Ethereum'u Kurumsallar İçin Daha Cazip Kılacak

Goldman Sachs‘ın eski patronu Raoul Pal, Ethereum‘un Merge‘den sonra kurumsal müşteriler için çok daha ilgi çekici olacağını düşünüyor.

Ethereum’un Proof of Work’ten Proof of Stake’e geçiş hard fork’unun 15 Eylül gibi gerçekleşmesi bekleniyor. Merge ile ilgili piyasada heyecanlı bir bekleyiş var. Birçok kişi gibi Raoul Pal da Merge’ün ardından bunun fiyata olumlu yansıyacağını düşünüyor. Pal’ın bununla ilgili konuştuğu en son adres CNBC’deki Money Talks programı oldu.

Merge, Ethereum Fiyatına Olumlu Yansıyacak

Abra’nın Money Talks yayınına katılan Real Vision’ın CEO’su Raoul Pal, Abra’nın kurucusu ve CEO’su Bill Barhydt’a Ethereum Merge’ünün fiyata olumlu yansıyacağını düşündüğünü söyledi. Pal konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Birçok kurum Bitcoin’i sosyal, çevresel ve yönetişim bakımından yanlış olsa da sevmedi. Proof of Work bundan kurtuluyor. Ek olarak Ethereum şu anda bir getiriye sahip. Bu, kurumsalların seveceği bir şey. Şimdiyse varlıkları neye yatıracağımıza karar vermemiz gerekecek o da şöyle ki “Web3 teknolojisine inanıyorum. ‘Peki parayı nereye tahsis edeceğim, Bitcoin mi?’ Bunun cevabı Ethereum olacak. Niçin? Yüzde 6 ila 10 arası bir getiriye sahip olacaksın. Bu inanılmaz bir oran”

Pal, Ethereum Vakfı Merge’ü şöyle açıklıyor:

Merge, Ethereum’un mevcut kullandığımız Mainnet’ini yeni Proof of Stake konsensüs katmanı olan Beacon Chain ile birleştirilmesini temsil ediyor. Bu durum yoğun enerji gerektiren madenciliğe olan ihtiyacı ortadan kaldıracak ve bunun yerine kazıklı ETH kullanarak ağı güvence altına alacak. Başlangıçta, İşaret Zincirinin Mainnet’ten ayrı olarak gönderildiğini hatırlamak önemlidir. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Mehmet
Mehmet
1 yıl önce

Teşekkürler hocam

ck x banner
ck youtube banner