Meşhur Meme NFT Olarak 74.000 Dolara Satıldı! • Coinkolik
Yükleniyor...

Meşhur Meme NFT Olarak 74.000 Dolara Satıldı!

İki yaşındayken yandan bakış attığı fotoğrafıyla internet efsanesine dönüşen Chloe Clem’in o fotoğrafı NFT olarak açık arttırmada satışa çıktı.

Meme Olan "Yan Bakan Chloe" Fotoğrafı NFT Olarak Satışa Sunulacak

İki yaşındayken yandan bakış attığı fotoğrafıyla internet efsanesine dönüşen Chloe Clem’in o fotoğrafı NFT olarak açık arttırmada satışa çıktı.

İnternette fenomen haline gelen kızın ailesi orijinal görüntüyü müzayedede binlerce dolara satma kararı aldı. Ünlü ‘meme’ bu kez NFT şekliyle gündeme geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2013 yılında Chloe Clem’in annesi iki kızının Disneyland sürprizine verdiği tepkiyi videoya çekti ve internete yükledi. Videoda kızlarından Lily ağlarken, Chloe ise o meşhur yandan bakışını attı. Chloe’nin tepkisi internette viral oldu. Video 20 milyondan fazla izlendi.

Görüntü o zamandan beri endişelerini dile getiren herkes için popüler bir ‘meme’ haline geldi.

Chloe’nin annesi BBC’ye yaptığı açıklamada şunları söyledi;

 “Tumblr’ı açtığımda her yerde Chloe’nin yüzü vardı. Çok tuhaftı ve çok da bunaltıcıydı. Ailem, arkadaşlarım sürekli bana bu ‘meme’leri gönderiyordu. Bugün bile göndermeye devam ediyorlar.”

Görüntüyü NFT olarak açık artırmaya çıkarmaya karar veren aile, bunun iyi bir fırsat olduğunu düşünüyor. Açık arttırmada teklifler, 5 Ethereum’dan başladı. Meme, 3F Music’e 25 ETH karşılığında satıldı. Bu da 74.00 dolara denk gelen bir rakam.

chloe clem

Anne Katie, NFT pazarını öğrendikten sonra bu ‘meme’i satmanın üzerinde uzun uzadıya düşünülmesi gerekmeyen bir şey olduğunu belirterek, satıştan elde edilen tüm parayı kızlarının eğitimi için kullanmak istediğini söyledi.

“Bu harika bir fırsat. Hatta Chloe bile ‘bu çok havalı’ olduğunu söyledi, bu da tam 10 yaşındaki bir çocuğun için söyleyebileceği bir şey. Elde edilen gelirle Chloe, ‘Bir at satın almak ve bir Walt Disney dünyası kurmak istiyorum’ gibi şeyler söylüyor tabii ama ben onu sadece üniversiteye gönderebilmek istiyorum.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x