Anasayfa Bitcoin Haberleri Messari: “Bitcoin Fiyatı 50 Bin Dolara Çıkabilir”

Messari: “Bitcoin Fiyatı 50 Bin Dolara Çıkabilir”

ABONE OL:google-news

Veri toplama şirketi Messari, son paylaşımında Bitcoin’i (BTC) trilyon dolarlık bir pazar haline getirebilecek nedenlerden bahsetti. Araştırmaya göre kurumsal yatırımcılar portföylerinin yüzde 1’ini tahsis ederse Bitcoin fiyatının 50 bin dolara ulaşma olasılığı vardır.

Daha önce de bildirdiğimiz gibi, dünyaca ünlü yatırımcı Paul Tudor Jones bundan birkaç hafta evvel kripto paralara yatırım yapmaya başladığını açıklamıştı. Jones, ne kadar BTC aldığını açıklamasa bile servetinin yüzde 1’ini lider kripto para birimine aktardığını açıklamıştı. Bunun üzerine Messari’den araştırmacı Ryan Watkins, bir dizi araştırma yaptı.

Watkins, şu ifadeleri kullandı:

“Varsayımlarınıza bağlı olarak, Bitcoin’e yüzde 1’lik toplam kurumsal tahsis Bitcoin’in piyasa sınırını kolayca 1 trilyon doların üzerine çıkarabilir. Bu yüzden meraklılar kurumsal girişler konusunda çok heyecanlanıyorlar. Herkes yatırım yaptığında yüzde 1 oranı aslında çok önemli ve fazla oluyor.”

Watkins, kurumların genellikle müşterileri adına yatırım yaptığını kaydetti. Bu nedenle, iyi kâr getiren ancak daha düşük riskli varlıklara yatırım yapmak için güvene dayalı bir görevin söz konusu olduğunu dile getirdi.Öte yandan, Bitcoin, belirsizlik gibi sorunlarla çevrelenmeye devam ediyor. Watkins, “Yatırımcılar riskleri üstlenemiyorlar” ifadelerini kullanıyor.

Bitcoin Hızla Artmaya Devam Edecek

Genel olarak günümüzde kripto para dünyasındaki kurumsal yatırımcıların sayısının artması olumlu bir durum olarak kabul ediliyor. Watkins’in yaptığı araştırmalara göre yatırımcılar ellerindeki paranın sadece yüzde 1’ini dahi aktarsa, BTC 50 bin dolara çıkabilir. Bu da lider kripto para biriminin piyasa değerini trilyonluk hale getirir.

Watkins’in araştırmalarına göre kurumsal firmalardan yapılacak yüzde 1’lik yatırımlar şu rakamlara denk gelebilir:

  • Vakıf ve dernekler: 2 milyar dolar
  • Aile işletmeleri: 59 milyar dolar
  • Varlık fonları: 81.9 milyar dolar
  • Emeklilik fonları: 401.7 milyar dolar
  • Yatırım fonları: 480 milyar dolar

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

Bizi Takip Edin

914BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,305TakipçilerTakip Et
561AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar