Yükleniyor...

Meta, NFT’leri Planlarını Değişmediğini Açıkladı

NFT sektörü her geçen gün gelişme kaydederken, bu alandaki yapılan çalışmalarda hız kazanmış durumda.

meta nftleri planlarini degismedigini acikladid

NFT sektörü her geçen gün gelişme kaydederken, bu alandaki yapılan çalışmalarda hız kazanmış durumda. Bilindiği üzere Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın ana şirketi olan Meta, geçtiğimiz aylarda Instagram’da NFT’leri test etmeye başlamıştı. Bu konuda çalışmalarını sürdüren Meta’dan yeni hamle geldi. Şirket, ABD’li içerik oluşturucular için Facebook’ta NFT’leri kullanıma sunmaya başladı. Bunun üzerine Meta kripto piyasasındaki dalgalanmalara rağmen NFT hamlesine devam edeceğini söyledi.

Meta, NFT’leri Planları Hiçbir Şekilde Değiştirmeyecek

Meta’nın yeni fintech başkanı Stephane Kasriel, yaptığı bir röportajda, şirketin NFT’ler konusundaki planlarının hiçbir şekilde değişmediğini söyledi.

meta nftleri planlarini degismedigini acikladidf

Stephane Kasriel konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Meta’nın gördüğü fırsat, bugün uygulamalarımızı kullanan yüz milyonlarca veya milyarlarca insan için dijital koleksiyon ürünleri toplayabilmek ve orada potansiyel olarak sanal ve dijital ürünler yaratabilecek.

Ek olarak Meta, NFT’leri, içeriklerinden para kazanmanın bir yolunu sunarak, aksi takdirde TikTok’a sürüklenebilecek. Son olarak belirtmek gerekirse bu ayın başında Meta  Facebook’ta seçilen kullanıcılar arasında Polygon ve Ethereum tabanlı NFT’leri test etmeye başladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner