Yükleniyor...

MetaMask, 5 Milyon Aktif Kullanıcıyı Geçti

ConsenSys'e ait Ethereum (ETH) cüzdanı MetaMask, aylık 5 milyon aktif kullanıcı sayısını geçti.

metamask

ConsenSys’e ait Ethereum (ETH) cüzdanı MetaMask, aylık 5 milyon aktif kullanıcı sayısını geçti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ConsenSys, merkezi olmayan finans (DeFi) ve değiştirilemez token (NFT) uygulamalarının artan kullanımı sayesinde MetaMask’ın son altı ayda beş kat büyüdüğünü ifade etti. Ekim 2020’de MetaMask, 1 milyonun üzerinde kümülatif MAU’ya (aktif kullanıcı) sahipti.

ConsenSys, artan sayıda kullanıcıların en çok MetaMask Swaps özelliğini kullandığını söyledi. Geçtiğimiz Ekim ayında piyasaya sürülen bu özellik, kullanıcıların merkezi olmayan borsalar, toplayıcılar ve piyasa yapıcılar arasında doğrudan cüzdanlarından token takas etmelerine olanak tanıyor.

ConsenSys, artan kullanımın ardındaki bir diğer önemli nedenin de NFT’ler olduğunu belirtiyor.

Verilere göre Hindistan ve Endonezya’nın her ikisi de MetaMask mobil benimseme konusunda ilk 5 ülke arasında yer alıyor. ConsenSys, Vietnam ve Nijerya’nın da ilk onda yer aldığını belirtti. Firma şu ifadeleri kullandı:

“İnsanlar ek bir gelir elde etmek ya da uzun vadeli yatırımlar yapmak için MetaMask kullanıyor. Birçoğu yerel bankacılık sistemine erişemiyor ve bu nedenle tasarruf hesabı olarak hareket etmek için alternatif teknolojiye ihtiyaç duyuyor.”

MetaMask 2016’da piyasaya sürüldü ve 2019’a kadar yalnızca bir masaüstü tarayıcı uzantısı olarak mevcuttu. 2019’da mobil uygulamaların beta süreci başladı. Eylül 2020’de ise hem iOS hem de Android için resmi uygulama piyasaya sürüldü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x