Yükleniyor...

MetaMask Verilerine Göre Türkiye’nin DeFi’a Olan İlgisi Yüksek!

Gazeteci Colin Wu tarafından paylaşılan MetaMask verilerine göre Türkiye kripto para cüzdanını kullanan ilk dört ülke arasında yer alıyor.

metamask turkiye

Gazeteci Colin Wu tarafından paylaşılan MetaMask verilerine göre Türkiye kripto para cüzdanını kullanan ilk dört ülke arasında yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

MetaMask’in nisan ayındaki trafik verilerine göre toplam ziyaret sayısı yaklaşık 4.69 milyon oldu. Ziyaret açısından ilk dört ülke ise Amerika Birleşik Devletleri (% 15.41), Çin (% 7.39), Türkiye (% 4.12) ve Tayland (% 3.12). Bu rakamlar kullanıcıların DeFi kullanma yüzdesini gösteriyor.

Tabi ki MetaMask’in rakamlarının DeFi kullanım oranlarını net bir biçimde verdiğini söyleyemeyiz. Fakat cüzdanın en popüler merkeziyetsiz cüzdanlardan birisi olduğunu unutmamakta fayda var.

Wu’nun aktardığı bilgilere göre MetaMask trafiğinin ilk kaynağı Coinmarketcap, ikincisi ise Zhihu’dur. Bununla birlikte, Çinli DeFi oyuncuları çoğunlukla TokenPocket kullanıyor ve ufak bir kısım MetaMask kullanıyor. Yani verilerin DeFi kullanımı konusunda net bir şey söyleyemeyeceğini buradan görmemiz mümkün.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x