Yükleniyor...

Metaverse’ü Benimseyen Şirketler Arasına Microsoft da Katıldı

Facebook ya da “Meta” ve Nike’ın ardından Microsoft da metaverse ile ilgileniyor.

metaverseu benimseyen sirketler arasina microsoft da katildi

Facebook ya da “Meta” ve Nike’ın ardından Microsoft da metaverse ile ilgileniyor.

Verge’ün aktardığına göre Microsoft, 3D avatar ve kapsamlı toplantı düzeni duyurarak daha eğlenceli bir çalışma ortamı deneyimi sunacak gibi görünüyor. Şirket bir avatarı canlandırmak için yaratıcısının sesini dinleyecek bir yapay zeka kullanacak. 

Daha önce aktardığımız üzere Nike da meterverse ile ilgileniyor. Şirket, metaverse ile ilgisi olduğu anlaşılan birkaç ticari marka başvurusunda bulundu. Hamleler, Nike’ın sanal giysiler satmayı planladığını ve metaverse alanının marka için artık bir öncelik olduğunu gösteriyor.

Bilindiği gibi sosyal medya devi Facebook, metaverse alanına verdiği ağırlığı göstermesi açısından ismini Meta olarak değiştirmişti. Bu hamle, kripto varlık ve teknoloji topluluklarında büyük ses getirdi. Metaverse’e odaklanan kripto varlıklar, oldukça büyük kazanımlar elde etti. Facebook bu hamleyi atmadan önce de sektöre 50 milyon dolarlık bir yatırım yapacağını da açıklamıştı. Şirket ayrıca Avrupa’da metaverse ile ilişkili kollarda 10.000 yeni iş ilanı planladığını açıkladı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner