Yükleniyor...

Michael Saylor, 1.5 Milyar Dolar Kazanabilirdi

MicroStrategy CEO'su, Bitcoin (BTC) yerine Ethereum (ETH) satın alsaydı 1 buçuk milyar dolardan fazla kar elde edebilirdi.

michael saylor 1.5 milyar dolar kazanabilirdi 1

MicroStrategy CEO’su, Bitcoin (BTC) yerine Ethereum (ETH) satın alsaydı 1 buçuk milyar dolardan fazla kar elde edebilirdi.

Blockchaincenter, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor için Bitcoin içermeyen bir portföy oluşturdu. Beklendiği gibi, CEO’nun BTC yerine piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimi ETH’yi satın aldığı simülasyon çok daha iyi çıktı.

Ethereum, Michael Saylor’a 1.5 Milyar Dolar Kar Getirebilirdi

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor‘un piyasada kâr elde etmenin daha fazla yoluna sahipti ancak tercihini Bitcoin’den yana kullandı. Eğer alternatif olarak Ethereum’u seçseydi çok daha farklı bir gelir dağılımına sahip olacaktı.

Michael Saylor 1.5 Milyar Dolar Kazanabilirdi
Kaynak: Blokchaincenter

Bitcoin portföyüne kıyasla, Ethereum, Saylor’a 1,3 milyar dolarlık bir kayıp yerine 1,5 milyar dolardan fazla kâr getirebilirdi. Dikkate alınması gereken gereken bir diğer faktör de Ethereum staking.

Önceki ve mevcut oranlarda Saylor, portföyünün değerini yüzde 4 ile yaklaşık 350 milyon dolar değerinde 239 bin 680 ETH artırabilirdi. Tüm BTC’sini Ethereum’a taşımaya ve bunu stake etmeye karar verse bile şirketin faaliyet gelirinden çok daha fazla olan yaklaşık 133 milyon dolar kar elde edecekti.

Ethereum ve Bitcoin Süreci

Kripto para piyasası benimsenmeye başladığında, ön plana Bitcoin ve Ethereum çıktı. İki güçlü kripto para birimi, yoğun ilgi görerek ciddi yükseliş yaşadı.

Michael Saylor, şirketi MicroStrategy’e ilk Bitcoin’ini 2020 yılında satın aldı. Kripto boğa piyasasıyla birlikte, aldığı ürünlerin değerlenmesini yakınen takip etti. 150 dolar seviyelerinden Bitcoin almaya başlayan Saylor, fiyat hareketinden bağımsız olarak biriktirmeye devam etti. Ethereum ise bu süreçte Bitcoin’e göre daha hızlı bir yükseliş yaşadı.

Bitcoinsaylor

Bitcoin önümüzdeki süreçte, kurumsalların benimsemesiyle 100 bin dolar bandını hedefliyor. Ancak olası bir 5 katı yükselişe göre, Ethereum tarafında 15 bin dolar seviyesi göze çarpıyor. Bu yükseliş, Ethereum açısından 8 katından daha fazla görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner