Yükleniyor...

Microsoft Başkanı, Özel Kripto Para Fikrini Reddetti

Bloomberg’den Catherine Bosley’e göre Microsoft başkanı Brad Smith, dijital token konseptinden etkilenmedi

micro

Bloomberg’den Catherine Bosley’e göre Microsoft başkanı Brad Smith, dijital token konseptinden etkilenmedi. Açıklama Bank for International Settlements tarafından düzenlenen çevrimiçi bir konferansta yapıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Microsoft Corporation başkanı Brad Smith, devlet tabanlı sistemlerin, para birimlerini ihraç etmek için en iyi konumlandırılmış sistemler olduğunu iddia etti. Kurumsal kaynaklı emisyonlarda, güvenilirlik konuları hala çok hassas bir konumda.

Smith’e göre devletler, para arzını garanti edebilecek, bundan sorumlu olacak ve kamu yararını dikkate alabilecek tek kurum olmaya devam ediyor. Şirketler şu anda bu işlevleri yerine getiremiyor.

Şirketler tarafından çıkarılan kripto para birimlerinin ana akım olarak benimsenmesine yönelik ilk tartışmalar, Facebook’un şu anda yürürlükte olmayan projesi Libra‘nın ortaya çıkışıyla gerçekleşmişti.

Microsoft başkanı, şirketinin iş geliştirme mantığı içerisinde kripto paralar ile ilgili bir emelinin bulunmadığını belirtti. Microsoft, şirket öncülüğündeki bir kripto paradan uzak durmayı tercih ediyor.

“Biz banka değiliz ve banka olmak istemiyoruz. Ayrıca müşterilerimiz arasında bankalar da yer alıyor ve bunlarla rekabet etmek istemiyoruz.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x