Anasayfa Altcoinler Milyonlarca Geleneksel ATM'yi Kripto Para ATM'sine Dönüştürecek Gelişme!

Milyonlarca Geleneksel ATM’yi Kripto Para ATM’sine Dönüştürecek Gelişme!

Kanadalı borsa Coinsquare, bugün yaptığı basın açıklamasıyla geleneksel ATM’leri Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin satışının yapılabildiği kripto para ATM’lerine dönüştüren bir yazılımı satın aldıklarını duyurdu.

Coinsquare, ek donanım veya mobil uygulamaya gerek kalmadan, kullanıcıların doğrudan geleneksel ATM’lerden kripto para satmalarını sağlayan yazılımı geliştiren ABD merkezli bir fintech şirketi olan Just Cash’e yatırım yaptı. Just Cash ekibi Coinsquare’e katılacak ve Coinsquare markası altında çalışmalarına devam edecekler.

Coinsquare CEO’su Cole Diamond, yeni girişimin şirketin ana akım benimsemeyi kripto para endüstrisine çekme misyonlarının bir parçası olduğunu söyledi. Diamond, geleneksel ATM’lerden kripto para alış ve satışının önünü açmanın kripto paraları nihai kitlelere ulaşır hale getireceği görüşünde.

Kanadalı borsanın kaç geleneksel ATM’ye kripto para yazılımını yüklemeyi planladığı bilinmiyor, ancak şirketin yazılımı dünyada bulunan milyonlarca mevcut geleneksel ATM ile uyumlu olduğu belirtiliyor. Yazılımın yüklendiği ATM’ler mevcut özelliklerini kaybetmeden kripto para özelliğine kavuşuyorlar. Bu da geleneksel ATM’lerin yazılımla çift yönlü ATM’lere dönüştüğü anlamına geliyor.

Şu anda dünya üzerinde 3 milyondan fazla geleneksel ATM’nin bulunduğu ve bu sayının 2020 yılında 4.3 milyona ulaşması bekleniyor. Buna karşın CoinATMRadar’ın verilerine göre, 3 Temmuz itibariyle dünya genelinde 5.057 kripto para ATM’si bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları