Yükleniyor...

Milyonlarca Kripto Para Birimi Miumum Para Çekme Limitlerine Takılmış Durumda!

Son zamanlardaki kripto para piyasasında dalgalanma yeni insanların piyasaya giriş yaptığının habercisi olsa da büyük bir sorun var:

Kripto Para Birimi Miumum Para Çekme Limitleri

Son zamanlardaki kripto para piyasasında dalgalanma yeni insanların piyasaya giriş yaptığının habercisi olsa da büyük bir sorun var: Milyonlarca cüzdandaki minimum çekim limiti uygulamasından dolayı fonlar çekilemiyor ve satışı yapılamıyor.

Fiyatı 100 dolardan daha az olan kripto para birimlerimlerine yatırım yapanların birçoğu çok yakında cüzdanlarındaki dijital varlığı satmayacaklarını öğrenebilirler. Çünkü bazı cüzdan sağlayıcıları küçük yatırımcıları tuzağa düşürmek için şüpheli çekim limitleri koyuyorlar.

Birçok yatırımcı ise bu minimum para çekme limitlerinden habersiz. “Nasıl olsa cüzdan benim değil mi?” diye düşünüyorlar. Ancak durum böyle görünmüyor. Telegraph Money’e göre, 2017’de az miktarda kripto para birimi satın alanların çoğu şimdi onları satmaya çalışıyor. Örneğin Blockchain.com’un sağladığı cüzdanlarda tutulan kripto paraları çekmek her geçen gün zorlaşıyor.

Telegraph Money, 0.0062 miktarında kripto parası olan bir kullanıcının en düşük çekim limiti olarak 0.008 ile karşılaştığını ve limite takıldığını belirtiyor. Ve aynı kullanıcı bir müddet sonra çekim limitini tekrar kontrol edildiğinde limitin 0.01’e yükselmiş olduğuyla karşılaşıyor.

Blockchain.com’a göre, görünüşte keyfi olarak konulan limitler ağ ücretlerinden kaynaklanıyor. Şirket adına açıklama yapan bir sözcü, kullanıcıların küçük miktarlarda para çekmek için ekonomik olmayan ücretler ödememesini sağlamak için minimum limitler geliştirdik.” dedi. Ancak Interactive Investor tarafından yapılan bir analize göre, Blockchain.com tarafından belirlenen çekim limitleri birçok cüzdanın çekim limitlerine kıyasla oldukça yüksek.

Üstelik çekim limiti sorunu sadece cüzdanlarda değil kripto para borsalarında da giderek kötüleşen bir uygulama. Çünkü birçok borsa likidite için kripto para cüzdanlarındaki tabiri caiz ise “tozu” ile kullanıyor ve bundan dolayı limitleri olabildiğince yüksek tutuyorlar.

Tabii ki çoğu kripto para cüzdanında minimum çekim limiti gibi bir uygulama söz konusu değil. Ancak Blockchain.com gibi cüzdan sağlayıcılarında çekim limiti bulunuyor. Kısacası, milyonlarca insanın fonları zorunlu limitler nedeniyle cüzdan sağlayıcıları ve borsalar tarafından rehin tutuluyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner