Monad Labs'tan yeni token: MON Coin nedir? • Coinkolik
Yükleniyor...

Monad Labs’tan yeni token: MON Coin nedir?

Monad Labs, yakında çıkacak olan Proof of Stake blokzinciri için teknik belgeleri yayınladı.

monad labs

Monad Labs, yakında çıkacak olan Proof of Stake blokzinciri için teknik belgeleri yayınladı. Belgelerde yerel token’ın MON olarak adlandırılacağı bilgisi de yer aldı.

Monad Labs nedir?

Monad, bir saniyelik blok süresi ile saniyede 10 bin adete kadar işlem sunan Ethereum Sanal Makine uyumlu bir blokzincir ağıdır. Daha fazla verim sağlamak için Ethereum’un çalışma şeklini optimize ettiğini belirtir. Ağ tarafından yayınlanan belgelerde “Monad, EVM uyumlu bir blokzinciri ağının performansını önemli ölçüde artırıyor ve önümüzdeki yıllarda Ethereum’da standart hale gelmesini umduğumuz çeşitli yeniliklere öncülük ediyor.” ifadeleri yer alır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Öte yandan yüksek verim, bir düğüm çalıştırmak isteyenler için daha zorlayıcı olabilir. Tam bir düğüm için donanım gereksinimleri, ana Ethereum blokzincirinden iki kat daha büyük olan iki terabaytlık bir blokzinciri önermektedir. Ayrıca Monad, daha hızlı bir internet bağlantısına, daha hızlı bir bilgisayara ve daha fazla RAM’e sahip olmayı önerir.

Monad’ın temel farkı, boru hatlı bir mimari kullanmasıdır. Bu, her bir işlemi birbiri ardına gerçekleştirmek yerine, kademeli bir yaklaşım kullandığı anlamına gelir.

Ağın kilit unsurlarından biri, düğümlerin bloklardaki işlemlerin sırasına, bu işlemler fiilen gerçekleştirilmeden önce karar verecek olması ve her aşama için daha fazla zaman tanınmasıdır. Bu da aynı zamanda her blokta kesinliğin hemen sağlanacağı anlamına gelmektedir.

monad labs

MON Coin nedir?

MON coin, Monad blokzincir ağının Ethereum uyumlu yerel kripto para birimidir. MON coin ayrıca bytecode uyumludur ve Ethereum geliştiricilerinin merkezi olmayan uygulamalarını Monad’a taşımalarını kolaylaştırır.

Bunun yanı sıra Monad’ın, ölçeklenebilir bir blokzinciri teknolojisi olan HotStuff’un ve kapatılan Diem projesinin temel teknolojisi olan DiemBFT’nin bir türevi olarak nitelendirilebileceği belirtilmiştir.

Monad blokzincirinin kullanıcıları, taşıma maliyeti olarak bilinen bloklara dahil edilecek işlemler ve gerçekleştirilecek işlemler için ödeme yapmak üzere MON coin’i kullanırlar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x