Yükleniyor...

Morgan Stanley: Kripto Varlıklar, Bir Para Birimi Olarak Daha Fazla Kullanılabilir

ABD'li bankacılık devi Morgan Stanley, kripto varlıkların bir para birimi olarak kullanımının daha fazla yaygınlaşabileceğini düşünüyor.

morgan stanley kripto varliklar bir para birimi olarak daha fazla kullanilabilir

ABD’li bankacılık devi Morgan Stanley, kripto varlıkların bir para birimi olarak kullanımının daha fazla yaygınlaşabileceğini düşünüyor.

Morgan Stanley, Perşembe günü bir araştırma raporu yayımladı. Raporda, fiziksel mağazalarla yapılan kripto ortaklıklarına dikkat çekilerek, kripto varlıkların bir para birimi olarak yaygınlaşabileceğine vurgu yapıldı. 

Banka raporda, kısa süre önce Lightning Network’ü kullanan ödeme şirketi Strike’ın satış noktası tedarikçisi NCR ve ödeme şirketi Blackhawk ile kurduğu ortaklığa dikkat çekti. Bu ortaklığın, ABD’deki çok sayıda mağaza ve restoranın yakında Bitcoin ödemelerini kabul edebileceği anlamına geldiği vurgulandı.

ABD’deki satışların %85’inden fazlasının fiziksel mağazalarda gerçekleştiğini söyleyen banka, bu tür ortaklıkların “Bitcoin’in bir ödeme aracı olarak evriminde” önemli olduğunu düşünüyor. Ayrıca Lightning Network kullanarak gerçekleştirilen bir Bitcoin işleminin maliyetinin sıfıra yakın olduğunu, bunun da bir banka kartı kullanılarak gerçekleştirilecek olan küçük ödemeleri yapmak için daha pratik olduğu anlamına geldiğini söylüyor. Banka ayrıca kriptonun bu yönüyle benimsenmesinin oynaklığın düşmesine de yardımcı olacağını ifade etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x