Yükleniyor...

Müzik dünyasının kripto sevgisi: Portföylerinde hangi altcoin’ler var?

Henüz emekleme dönemindeki kripto piyasası geniş kitleler tarafından benimsenmeye başladı.

paris hilton 1

Henüz emekleme dönemindeki kripto piyasası geniş kitleler tarafından benimsenmeye başladı. Üstelik tıpkı futbol gibi müzik dünyasında da kriptonun etkisini görmek mümkün. Bu yazımızda, müzik dünyasından beş dünya starının kripto ve NFT yatırımlarına göz atacağız.


Snopp Dogg

ABD ve dünyanın en ünlü rap sanatçılarından Snopp Dogg kripto ve NFT’lere uzun zamandır yaptığı yatırımlarla da tanınıyor. Ünlü ismin portföyünde toplamda 10 bin dolarlık Wrapped Ethereum (WETH) ve Ethereum (ETH) yer alıyor.

52 yaşındaki rap duayeninin NFT portföyü ise dudak uçuklatıyor. Toplamda 20 bin 837 adet dijital sanat eserine sahip olan Snopp Dogg’un en değerli eseri Destiny koleksiyonundan nadide bir NFT. Bu NFT’nin son satış fiyatı tam 699 bin dolar.

snopp dogg

Snopp Dogg, NFT cüzdanında CryptoPunk ve Fidenza koleksiyonlarından da birçok parçaya sahip.

Dogg’un kripto ve NFT alanlarındaki toplam yatırımının maddi değeri günümüzde 3,7 milyon dolar.


Paris Hilton

Ülkemizde de pek çok takipçisi bulunan ünlü şarkıcı Paris Hilton da altcoinlere yatırım yapanlardan. Hilton’ın cüzdanında 26 bin dolar değerinde Origin Protocol (OGN), 12 bin dolar değerinde ApeCoin (APE), 5 bin 600 dolar değerinde Wrapped Ethereum (WETH) yer alıyor.

paris hilton

Hilton, NFT tarafında ise toplamda 3 bin 915 adet benzersiz esere sahip. Dijital sanat eseri portföyünün en değerli parçası ise Paris Hilton Drip ismini taşıyan bir NFT. Söz konusu parça 62 bin 240 dolar taban fiyata sahip.

Hilton’ın toplam altcoin ve NFT cüzdanlarının maddi değeri 415 bin dolar.


Justin Bieber

300 milyona yakın Instagram takipçsiyle dünyanın en çok tanınan müzik sanatçılarından Justin Bieber kripto paralarla yakından ilgileniyor.

Bieber’ın kripto para cüzdanında ağırlık olarak Ethereum’un bulunması gözlere çarpıyor. Dünya starı 455 bin dolar değerinde ETH, 15 bin dolar değerinde APE, 4 bin dolar değerinde ise DIONE’ye sahip.

justin bieber

Justin Bieber’ın NFT cüzdanında toplamda 13 bin 997 adet NFT yer alırken en pahalı ürün 50 bin 700 dolarlık tahmini değerleme ile “My Beautiful Dark Twisted Fantasy by BEEBLE”.

Bieber’ın kripto ve NFT yatırımlarının günümüzdeki değeri 1 milyon dolar.


Madonna

Yıllara meydan okuyan popstar Madonna yaşıtlarının çoğunun aksine kripto paralara yakın bir isim. Madonna’nın yatırımları, diğer isimlere kıyasla küçük kaçsa da ünlü isim altcoin ve NFT’leri ihmal etmemiş.

madonna

Madonna’nın kripto cüzdanında sadece 3 bin 100 dolar değerinde 1 adet Ethereum (ETH) yer alıyor. Ünlü isim, NFT tarafında ise 81 koleksiyondan 182 adet esere sahip. Dünya yıldızının NFT cüzdanında 50 bin dolarlık iki adet eserin yanı sıra Donald Trump’ın karikatürize görseli dikkat çekiyor.

Madonna’nın toplam yatırımının değeri günümüzde 110 bin dolar.


Eminem

“Rap God”, “Superman”, “Mockingbird” ve “Stan” gibi parçalarıyla akıllara kazınan rap sanatçısı Eminem de rakipleri gibi kripto yatırımlarına sahip.

Eminem’in altcoin portföyü neredeyse bomboşken ünlü ismin ağırlıklı olarak NFT’leri tercih ettiği görülüyor.

eminem

Rap üstadı toplam değeri 62 bin dolar olan 392 adet esere sahip. Eminem’in koleksiyonunun en pahalı parçası ise 54 bin dolarlık tahmini fiyatıyla Bored Ape Yatch Club #9055.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner