Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) haftaya iyi başladı: Yükseliş sürecek mi?

Son günlerde toparlanma eğiliminde olan Bitcoin (BTC) haftaya güçlü başlayarak yatırımcısını sevindirdi.

bitcoin grafik btc guncel

Son günlerde toparlanma eğiliminde olan Bitcoin (BTC) haftaya güçlü başlayarak yatırımcısını sevindirdi.

Haftalık kapanışı 66.000 doların üzerinde yapan Bitcoin, kripto yatırımcısının içini rahatlattı. Henüz altcoin’lerde beklenen yükselişleri yaşatmasa da piyasaya güven veren kripto paraların amirali, şu an için zorlu bir bölgeyle karşı karşıya. BTC‘nin bu bölgeyi aşması halinde altcoin’lere para akışı hızlanacak gibi duruyor. Peki ya Bitcoin için yatırımcıların takip etmesi gereken bölgeler nelerdir?

bitcoin halving tahmin

Bitcoin kritik bir direnç seviyesini zorluyor!

60.700 doları test etmesinden bu yana yukarı yönlü hareket eden Bitcoin, önemli bir direnç noktasıyla karşı karşıya. Yakaladığı ivmeyle birkaç gündür kripto yatırımcısının yüzünü güldüren BTC, 67.100 doları üzerine yerleşmesi halinde altcoin boğasının sinyalini verecektir. Olası bir yükseliş hareketinde BTC için takip edilebilecek direnç seviyeleri sırasıyla 69.017 – 71.289 ve 73.684 dolar olacaktır. ATH’nin kırılması ise yeni bir boğa koşusunun habercisi olacaktır.

bitcoin btc 20mayis

BTC dominansının artması, FED’in sıkı faiz politikasını sürdürmesi veya halving coşkusunun bir türlü başlayamaması, BTC’de satış yönlü işlemleri artıracaktır. Böyle bir senaryoda ise sırasıyla 64.534 – 62.080 – 60.722 – 59.009 ve 56.592 dolara kadar geri çekilmeler gözlemlenebilir. Kısa/orta vade yatırımcısı özellikle de 63.000 – 62.080 dolar aralığına dikkat etmelidir. Bu alanda BTC’nin tepkisi belirleyici olacaktır.

Bunlara ek olarak, haber akışı BTC fiyatında yön çizici bir unsur olabilir. Şu an için kritik bir haber döngüsü olmasa da kripto endüstrisine dair gelebilecek kritik bir haber, BTC’yi doğrudan etkileyecektir.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner