Yükleniyor...

Müzik Platformu Audius Hackera 18 Milyon AUDIO Kaptırdı

Web3'ün müzik platformu Audius, bir hackera 18 milyon AUDIO kaptırdı.

Audius Hacker

Web3’ün müzik platformu Audius, bir hackera 18 milyon AUDIO kaptırdı. Kripto topluluklarında teklifler genel olarak oy birliği ile kabul ediliyor. Hacker da istismar için bu yolu tercih etti. Audius müzik platformunda kötü niyetli bir yönetim teklifi oy birliği ile kabul edildi.

Teklifin sonuçlanması durumunda Audius’tan bir hacker tarafından 18 milyon AUDIO token çalındı.

Hackerlar Tarafından 18 Milyon Audius (AUDIO) Tokeni Çalındı

Geçtiğimiz saatlerde 18 milyon Audius (AUDIO) tokenının şirket içi transferini talep eden kötü niyetli teklif (teklif 85) topluluk oylaması ile kabul edildi.

Olay, @spreekaway adlı Twitter kullanıcısı tarafından ortaya çıkarıldı. Saldırgan “initise()’i çağırabilecekleri ve kendini yönetim sözleşmesinin tek koruyucusu olarak ayarlayabilecekleri” yönünde kötü niyetli bir teklif yaptı.

Bu arada haberin yazımı itibariyle 18 milyon AUDIO’nun 6,1 milyon dolar değerinde olduğunu da belirtelim. Konuya ilişkin şirket cephesinden de açıklama geldi:

“Herkese merhaba, ekibimiz topluluk hazinesinden AUDIO tokenlarının yetkisiz transferine ilişkin raporlardan haberdardır. Aktif olarak araştırıyoruz ve daha fazlasını öğrenir öğrenmez sizleri haberdar edeceğiz. Destek ekibimize yardım etmek isterseniz, lütfen bize ulaşmaktan çekinmeyin.”

Şirketin başına gelen bu talihsiz olaydan sonra Audius; Ethereum blokzincirindeki tüm Audius sözleşmelerini ve AUDIO tokenlarını aktif olarak durdurdu.

Hacker’ın kötü niyetli teklifi ile topluluk hazinesinden çalışan AUDIO’ların toplam değeri 6 milyon dolar değerindeydi. Çalınan tokenler kısa süre içinde 1.08 milyon dolara satıldı.

Peckshield da konuyla ilgili tweet attı.

Sorunun proxy ve impl arasındaki tutarsız depolama düzeninde yattığını söyleyen Peckshield, “Özellikle Audius Community Hazine sözleşmesinin çakışması, başlatıcı değiştiriciyi devre dışı bırakma eşdeğeri ile sonuçlanır. proxyAdmin adresi (0x..abac) burada bir rol oynar” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner