Yükleniyor...

Napoli Fan Token (NAP) Nedir?

İtalyan futbol takımı Napoli’nin resmi kripto para birimine Napoli Fan Tokeni (NAP) denmektedir.

Napoli Fan Token

İtalyan futbol takımı Napoli’nin resmi kripto para birimine Napoli Fan Tokeni (NAP) denmektedir. Napoli fan tokenlarının kısaltması ise NAP’dir.

SSC Napoli ve Socios.com iş birliğinde yaratılan NAP, 17 Aralık 2021 tarihinde piyasaya sürülmüştür. NAP, Ethereum tabanlı Chiliz altyapısını kullanmaktadır.

NAP, bir taraftar token olarak kulüp ile taraftarlar arasında daha güçlü bağlar kurulmasına katkı sağlar. Taraftarlar, fan token sayesinde kulüp üzerinde daha fazla söz sahibi olurken kulüpler de bir yatırım kanalına sahip olur. NAP, madenciliği yapılan bir token türü değildir. Yalnızca Socios üzerinden oynanan ödül oyunları ile token kazanılabilir.

Fan token’ları ile taraftar tartışma forumlarına ve yarışmalara katılmak ya da sürpriz hediyeler kazanmak mümkündür. Ayrıca NFT de kazanılmaktadır. Ek olarak karar ekibine oy vermek ve VIP ayrıcalıkları elde etmek oldukça kolaydır.

Napoli Fan Token (NAP) Avantajları

Napoli Fan Token satın almanın avantajları şunlardır;

  • NAP merkeziyetsiz bir para birimidir.
  • NAP transferi yaparken güvenilir bir şekilde ödeme yapılır.
  • NAP satın almak isteyen kişiler arz ve talep dahilinde gelir arttırabilmektedir.

Napoli Fan Token satın almanın avantajları bulunduğu gibi belirli dezavantajları da bulunmaktadır. NAP almanın dezavantajı ise piyasadaki değişikliklere göre değişen NAP/ TRY fiyatlarından dolayı zarar edilebilmesidir. Fakat NAP/ TRY fiyatlarında yükseliş görüldüğü zaman kullanıcılar kar da edebilmektedir.

NAP Satın Alma İşlemleri Nasıl Yapılır?

NAP satın almak için kişilerin ilk olarak bir kripto para borsasında hesap açması gerekir. Kripto para borsalarında hesap açılım işlemi yapıldıktan sonra kişiler T.C kimlik numarası, telefon ve e-mail doğrulaması yaparak NAP alım işlemi yapabilmektedir. Doğrulama süreci yatırım yapacağınız kripto para borsasına göre farklılık göstermektedir. Bazı borsalarda kısa süren doğrulama süreci bulunurken bazı borsalarda ise KYC doğrulaması yapılması gerekir.

Napoli Fan Token

Napoli Fan Token (NAP) Grafik

Napoli Fan Token (NAP) Yorumlar

NAP yorumları doğrultusunda hareket eden kişiler genellikle toplam arz, piyasadaki durumlar ve analistlerin açıklamalarına göre hareket ederek yatırım yapıyor. Yukarıda sizlerle paylaştığımız NAP grafiğini inceleyerek piyasadaki arz ve talebi görebilirsiniz. Kripto para analistlerinin yaptığı incelemeleri ve analizleri göz önünde bulundurarak hareket edebilir ve böylece yatırım yapıp yapmayacağınıza karar verebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner