Yükleniyor...
Sponsored

ZkSync, Ethereum için Layer 3 Üzerinde Çalıştığını Açıkladı

Ethereum ölçeklendirme çözümü zkSync geliştiricisi Matter Labs, Opportunity isimli bir Layer 3 chain üzerinde çalıştığını açıkladı.

zksync 2

Ethereum ölçeklendirme çözümü zkSync geliştiricisi Matter Labs, Opportunity isimli bir Layer 3 chain üzerinde çalıştığını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Henüz erken geliştirme aşamasında olan Layer 3, zkSync’nin blockchain altyapısının ölçeklenebilirliğini daha da geliştirmeyi amaçlıyor.

ZkSync, Layer 3 Üzerinde Çalışıyor

Opportunity, zkSync’in Layer 2 ana ağında ek bir off-chain katmanı olacak. ZkSync’in üzerine inşa edilen Layer 3, Ethereum ölçeklenebilirliğini artırırken, gas fee’nin de düşmesine yardımcı olmayı misyon edinmiş durumda.

Matter Labs, yaptığı açıklamada, EMV uyumlu Layer 3 olan Opportunity’nin, 2023 yılının ilk çeyreğinde başlatılmasını planladığını kaydetti.

Geliştirici ekip, 2023 yılının ilk çeyreğinde Layer 3 için bir proof of concept yayınlamayı planlıyor.

Ekibin bu hamlesi, EVM uyumlu bir ZK-Rollup olan ve henüz “baby alpha” olarak tanımlanan zkSync 2.0’ın ilk aşamasını başlatmasıyla birlikte geldi.

Matt Labs, Layer 3’ü başlatmayı düşünen ilk ekip değil. Geçtiğimiz yıl, StarkWare, her biri çeşitli kullanım durumlarına ayrılan, birden çok Layer 3’ün konseptini ve planlı bir ekosistemini ortaya çıkardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x