Yükleniyor...

Cosmos, Yeni Güvenlik Modeli İçin Topluluk Oylaması Düzenliyor

Cosmos geliştiricileri, yeni güvenlik modeli sunmayı amaçlayan teklifi, topluluk oylamasına sunuyor.

cosmos 3

Cosmos geliştiricileri, yeni güvenlik modeli sunmayı amaçlayan teklifi, topluluk oylamasına sunuyor.

Geliştiriciler, ağın Hub olarak adlandırılan merkez blockchain’i için yeni bir güvenlik modeli ile ilgili teklifi, 31 Ekim’de oylamaya sunacak.

Cosmos, Yeni Güvenlik Modelini Oyluyor

Geliştiriciler, yeni güvenlik modeline ilişkin oylamayı ilk olarak 24 Ekim için planladılarsa da daha sonra bu tarih 31 Ekim’e ertelendi.

Cosmos ekosistemi, birkaç zinciri bir arada bulunduran bir birlikte çalışabilirlik ağıdır. Bu zincirler, Cosmos Hub aracılığıyla Inter Blockchain Communication (IBC) protokolünü kullanarak birbirleriyle etkileşime girebilme özelliğine sahiptir.

Geliştiriciler, Eylül ayında, Cosmos Hub için zincir araası güvenlik adı verilen bir mekanizma da dahil olmak üzere yeni işlevleri ortaya koyan bir whitepaper yayımladı. Bu mekanizma, ekosistem içerisinde uygulamaya özel zincirlerin güvenlik için Hub doğrulayıcılarına güvenmesine olanak sağlayacak. Bir başka deyişle, zincirler arası güvenlik, belirli Cosmos zincirlerinin Hub’ı kullanarak kendilerini güvence altına almalarına fırsat tanıyacak.

Whitepaper’da ayrıca, Cosmos Hub’ın yerel token’ı olan ATOM’u, ATOM 2.0 olarak adlandırılan bir teminat varlığı haline getirmek için yapılacak bir değişiklik de yer aldı. Gerçekleşecek olan oylamada bu madde de oylanacak.

Ekibe göre, değişiklikler onaylandığı takdirde, Cosmos Hub bir altyapı hizmet platformu haline bürünecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner