Yükleniyor...

Cosmos ekosistemi kıpır kıpır: 2024’e damga vurabilir!

Ekosisteminde barındırdığı kripto paraların yükselişiyle ön plana çıkan Cosmos (ATOM) önümüzdeki sürecin yıldız adaylarından biri olabilir Injective (INJ) ve Celestia'nın (TIA) soluksuz yükselişleriyle parlama yapan Cosmos ekosistemi olağanüstü bir hacim toplamış durumda.

Fotoram.io 100

Ekosisteminde barındırdığı kripto paraların yükselişiyle ön plana çıkan Cosmos (ATOM) önümüzdeki sürecin yıldız adaylarından biri olabilir

Injective (INJ) ve Celestia’nın (TIA) soluksuz yükselişleriyle parlama yapan Cosmos ekosistemi olağanüstü bir hacim toplamış durumda. Piyasanın düşüş yönlü seyrettiği süreçlerde de diğer ekosistemlere göre daha sağlam duran Cosmos, önümüzdeki günlerde adından sık sık söz ettirecek gibi duruyor. INJ ve TIA’nın yeni ATH yapmasına rağmen projenin esas kripto para birimi olan ATOM‘dan henüz sert bir hareket gelmedi.

Gün geçtikçe beklentileri artıran ATOM sert bir yükseliş yaşayabilir mi? ATOM için teknik tarafta son durum nedir?

INJ ve TIA’nın görkemli yükselişi, ATOM’un önünü henüz açmadı!

Cosmos ekosisteminin en popüler coin’lerden INJ ve TIA yalnızca ATOM’un değil genel anlamda altcoin piyasasının hacmini sömürdü. 12 Aralık itibarıyla yeni bir ATH yapan popüler coin’ler her ne kadar yakını olsa da ATOM’u baskıladı. Güncel veriler ışığında 10,944 dolarda seyreden 2024’ün yıldız adayı ATOM 11,587 doların üzerine yerleştiği sürece sırasıyla 12,708 – 13,432 – 14,763 ve 17,195 dolara bir hamle yapabilir.

BTC’nin 40 bin doların altına sarkması, Cosmos ekosisteminden gelebilecek olumsuz bir haber veya ekosistem içindeki bir coin’in yüksek oranda artış kaydetmesiyle ATOM’a ilgi azalabilir. Bu, satış baskısını da beraberinde getirecektir. Böyle bir senaryoda ilk olarak 10,68 dolara bir gevşeme takip edilebilir. Daha sonrasında ise destek seviyesi olarak sırasıyla 10,1999 – 9,336 ve 8,265 dolar seviyeleri dikkate alınmalıdır.

Ekran Resmi 2023 12 13 15.43.59

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner