Yükleniyor...

dYdX, Cosmos Tabanlı Bir Blockchain Geliştireceğini Duyurdu

Kripto türev borsası dYdX, Cosmos tabanlı bir blockchain geliştireceklerini açıkladı.

dydx

Kripto türev borsası dYdX, Cosmos tabanlı bir blockchain geliştireceklerini açıkladı.

2018 yılında kurulan dYdX, Coingecko verilerine göre son 24 saatte 600 milyon doları aşan işlem hacmiyle şu anda en büyük merkeziyetsiz türev borsası unvanına sahip. Borsa şu anda Starkware tarafından geliştirilern bir Ethereum Katman 2 ölçekleme ağı olan StarkEx üzerinde faaliyet gösteriyor.

dYdX’in arkasındaki geliştirme ekibi dYdX Trading, bugün yaptığı duyuruda, Cosmos SDK’yı kullanarak kendi blokzincirini kurma planını duyurdu. Bu Cosmos ekosisteminde yer alan projeler tarafından kullanılan bir yazılım geliştirme kiti olarak biliniyor.

dYdX’in yeni zinciri, projenin daha merkeziyetsiz bir yapıda olmasına ve yalnızca kurucu ekip yerine dağıtılmış bir dizi doğrulayıcı tarafından kontrol edilmesine olanak sağlayacak. dYdX kurucusu Antonio Juliano, yeni zincirin önümüzdeki aylarsa piyasaya sürülmesini beklediğini söyledi.

dYdX’in StarkEx’teki mevcut sürümü için nasıl bir planları olduğuna yanıt veren dYdX sözcüsü, şu an bunun üzerinde düşündüklerini ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner