Yükleniyor...

NBA’in Efsanevi Oyuncularından Dikembe Mutombo, Blockchain’i Destekliyor

NBA'in efsanevi isimlerinden Dikembe Mutombo, Kongo'aki "Etik Kobalt Madenciliği" için blockchain teknolojisini destekliyor.

mutombo

NBA’in efsanevi isimlerinden Dikembe Mutombo, Kongo’aki “Etik Kobalt Madenciliği” için blockchain teknolojisini destekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dikembe Mutombo’nun firması BlueTech, Kongo madenciliğini “etik kaynaklı” ve “çatışmasız” hale getirmeyi amaçlayan 1 milyar dolarlık bir yatırım girişimine liderlik ediyor.

Dikembe Mutombo liderliğindeki bir özel sermaye şirketi olan BlueTech Investments ve uluslararası ortakları, blockchain tabanlı bir izlenebilirlik çözümü de dahil olmak üzere Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde (DRC) etik madencilik projelerine 1 milyar dolar yatırım yapacak. Şirketin web sitesinde şu ifadeler yer aldı.

“BlueTech, blockchain teknolojisini kullanarak, yolsuzlukla mücadele çabalarını, çocuk işçiliğinin sömürülmesinin ortadan kaldırılmasını desteklerken çevreye duyarlı madenciliği de teşvik ediyor.”

Mutombo, ülkesi Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ne uluslararası yatırımlar çekebilmek için uzun süredir çalışıyor. Ünlü yıldız konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı.

“Uluslararası yatırımı ve serveti anavatanıma geri getirme fırsatı için bir ömür bekledim ve tüm kalbimle zamanın geldiğine inanıyorum!”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x