Yükleniyor...

Neo (NEO) Coin Nedir?

Neo, 2014 yılında Antshares adı ile Da Hongferi ve Erik Zhang tarafından ortaya çıkarılan fakat 2017 yılında OnChain adlı firmanın da desteğiyle adı Neo olarak değiştirilen bir kripto para birimidir.

neo

Neo, 2014 yılında Antshares adı ile Da Hongferi ve Erik Zhang tarafından ortaya çıkarılan fakat 2017 yılında OnChain adlı firmanın da desteğiyle adı Neo olarak değiştirilen bir kripto para birimidir. NEO, akıllı sözleşmeler, dijital varlıklar ve kimliklerden oluşan bir sisteme sahiptir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ölçeklenebilir bir dağıtık ağ ve dijital sözleşmeleri bir araya getirerek dijital dünya için ‘Akıllı Ekonomi’ oluşturmayı amaçlamaktadır. NEO platformunda oluşturulan dijital varlıklar dijital sertifikalar ile doğrulanır. Bu sayede, tüm NEO varlıkları yasal olarak güvence altına alınmaktadır. Bu varlıklar, herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan NEO ağı üzerinde kullanıcıdan kullanıcıya transfer edilmektedir.

NEO, üç kademeli bir sisteme sahip: akıllı kontratlar, dijital varlıklar ve dijital kimlikler. Bu sistemle amaçladığı temel nokta, dijital ve dijital olmayan varlıkların mülkiyetini korumaktır. Platformda oluşan varlıklar, dijital kimliklerle doğrulanmaktadır. Bu aşama varlıkların yasal anlamda güvenliği içindir. Söz konusu varlıklar akıllı sözleşmeler ile desteklenerek herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan Neo ağı üzerinden transfer edilmektedir.

neo 1

NEO platformunun para birimi olan NEO toplamda 100 milyon adet olarak üretilmiştir. En az 1 birim olarak transfer edilebilmektedir. Kriptoparayı transfer edebilmek için ödenmesi gereken işlem ücretleri GAS ile karşılanmaktadır. NEO kullanıcıları, hesaplarında bulundurdukları NEO miktarı oranında GAS ile ödüllendirilmektedir. NEO sahipleri, aynı zamanda platform üzerinde oylama hakkına da sahiptir. NEO; çevrimiçi, masaüstü, mobil ya da donanım cüzdanlarında saklanabilmektedir.

NEO coin’in avantajlarını sıralayacak olursak şu şekildedir:

  • NEO, ‘akıllı ekonomi’ geçiş için oluşturulmuştur. Akıllı ekonomi sayesinde fiziksel varlıkların dijitale geçişi mümkün hale gelmektedir.
  • Akıllı sözleşmeler kullanılırken birden fazla yazılım dili desteklenebilmektedir. Bu durum Neo’nun Ethereum’dan ayrılan en önemli ve avantajlı özelliği olarak bilinmektedir.
  • Yapılan işlemler için gerekli olan ücretler, platformda üretilen diğer bir kripto varlık olan Gas ile ödenmektedir.
  • Neo kullanıcıları, hesaplarında bulunan Neo miktarına bağlı olarak Gas kazanmaktadır.

Neo Coin, şu anda kripto para borsalarında NEO adıyla listelenmektedir. Neo Coin, dünyanın en büyük kripto para borsalarından rahatlıkla satın alınabiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x