Yükleniyor...

NFT Pazar Hacmi Düşmeye Devam Ediyor

NFT piyasası 2021 yılının sonunda zirve yaparak en rahat günlerini yaşamıştı.

NFT Pazar Hacmi Dusmeye Devam Ediyor

NFT piyasası 2021 yılının sonunda zirve yaparak en rahat günlerini yaşamıştı. 2022’nin ilk çeyreğinde de istikrarlı bir şekilde hareket eden NFT sektörü, baharda başlayan pazar hacmi düşüşünü sürdürüyor.

NFT Pazar Lideri OpenSea

2022 yılı ilk çeyreğinin sonuna kadar yüksek pazar hacmiyle kendini gösteren NFT pazar hacmi, bahar aylarından itibaren düşüşe geçti. İlk çeyrek sonunda başlayan düşüş, Temmuz ayının sonuna kadar devam etti.

Geçtiğimiz ay pazar hacmi 884,64 milyon dolar NFT’nin, son verilere göre 30 Temmuz itibariyle 626,11 milyon dolara gerilediği görülüyor.

Temmuz ayı pazar hacminde 484.79 milyon dolarlık payı olan OpenSea pazar lideri olurken; Solana merkezli Magic Eden, aynı dönemde yaklaşık 81 milyon dolara ulaştı.

NFT Nedir?

Kripto para piyasasında oldukça popüler hale gelen NFT’ler ( İngilizcedeki ismiyle non-fungible token); çoğunlukla görsel olarak kullanılan ancak her dosya türünde saklananan, Blokchain adı verilen dijital defterde depolanan bir akıllı sözleşme türüdür.

Popülaritesini koruyan NFT’ler arasında ise Bored Ape yacht Club, Crypto Punks, Aziro, OtherSide gibi isimler yer alıyor.

Nasıl Yapılır, Nasıl Satın Alınır? Ve diğer birçok sorunun cevabına detaylı olarak öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner