Yükleniyor...

Nijerya, Kripto Paraları Tanıyan Yasaya Hazırlanıyor

Nijerya hükümeti, küresel gelişmelere ayak uydurmak amacıyla Bitcoin ve kripto para birimlerini tanıyan bir yasaya hazırlanıyor.

Nijerya Kripto Paralari Taniyan Yasaya Hazirlaniyor

Nijerya hükümeti, küresel gelişmelere ayak uydurmak amacıyla Bitcoin ve kripto para birimlerini tanıyan bir yasaya hazırlanıyor.

Kripto endüstrisi ve kripto para birimleri, ülkelerin radarında yer alıyor. Küresel ekonomide yaşanan sıkılaşma süreci, borsa hisselerinde düşüş yaşattı. Bu düşüşün etkisi, riskli varlıkları da olumsuz anlamda etkiledi. Kripto para piyasası, küresel ekonominin çalkantılı sürecinden etkilenen sektörlerden birisi oldu. Ancak ülkeler, kripto endüstrisinin gelecekte daha iyi yerlere geleceğine inanmaya başladı. Bu ülkelerden birisi olan Nijerya, CBDC‘den sonra yeni bir hamlede bulunacak. Ülke hükümeti, kripto paraları ve Bitcoin‘i tanıyan yasaya odaklandı.

Nijerya Hükümeti, Kripto Paralara Odaklandı

Nijerya, eNaira isimli CBDC‘nin yüzde 0.5‘lik benimsenmesine rağmen pes etmiyor. Ülke hükümeti, kripto para birimlerinin ve Bitcoin‘in de tanınması için bir yasa geçirecek.

Nijerya merkezli Punch Gazeteleri, 18 Aralık’ta Temsilciler Meclisi Sermaye Piyasaları Komitesi Başkanı Babangida İbrahim ile röportaj gerçekleştirdi. Bu röportajda, kripto paraların ülkede yasallaştırılması konuşuldu.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, yasal sürecin tamamlanması halinde kripto para birimlerini yatırım sermayesi olarak tanıyacak.

İbrahim, “Daha önce ikinci okuma sırasında söylediğim gibi, Nijerya’da verimli ve canlı bir sermaye piyasasına ihtiyacımız var. Bunu yapabilmemiz için, küresel uygulamalar ile güncel olmalıyız.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner