Yükleniyor...

Nijerya Merkez Bankasından Kripto Para Açıklaması

Nijerya Merkez Bankası (CBN), kripto para birimlerinin ortaya çıkmasıyla finans sektörüne yenilik geldiğini dile getirdi.

nijerya merkez bankasindan kripto para aciklamasi

Nijerya Merkez Bankası (CBN), kripto para birimlerinin ortaya çıkmasıyla finans sektörüne yenilik geldiğini dile getirdi.

Nijerya Merkez Bankası Başkanı: Kripto, Finans Sektörüne Yenilik Getirdi

Ülkelerin merkez bankaları son zamanlar kripto paralar hakkında açıklama yapmaya başladı. Bu kez konuyla ilgili açıklama Nijerya Merkez Bankası Başkanı’ndan geldi.

nijerya merkez bankasindan kripto para aciklamasi

Nijerya Merkez Bankası (CBN), Başkanı Godwin Emefiele, kripto paraların barındırdığı mevcut risklere rağmen, büyümeyi hızlandırıp ve yoksulluk seviyesini düşürerek finansal katılıma fayda sağladığını belirtti. Bu doğrultuda Emefiele, finansal kurumların, kripto paraları düzenlemeye yönelik yaklaşımlarını yeniden düşünmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

CBN Başkanı Godwin Emefiele, sözlerine şöyle devam etti:

FinTech’lerin, kripto para birimlerinin, Dijital Ödemelerin, Yapay Zekanın ve Makine Öğreniminin evrimi, hem küresel hem de yerel olarak finans ve bankacılık sektörlerinin işleyişini değiştirdi. Bu nedenle finansal sistemin düzenlenmesi, denetimi ve para politikası uygulamalarının acilen yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor.

Başkan Emefiele, bankanın Para Politikası Komitesi‘nin (MPC) ülkenin parasal çerçevesini iyileştirmek için yeni bir yaklaşım belirleyeceğini ve yeni bir yön önereceğini aktardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner