Yükleniyor...

Nisan Ayında Yükselişe Geçme İhtimali Olan En İyi 5 Kripto Para Birimi

Geçen hafta kripto para piyasası için çalkantılı geçti ve Mart ayının bitmesine birkaç günü kala, Nisan ayında izlenecek en iyi kripto para birimlerinden bazılarına göz atacağız.

nisan kripto para

Geçen hafta kripto para piyasası için çalkantılı geçti ve Mart ayının bitmesine birkaç günü kala, Nisan ayında izlenecek en iyi kripto para birimlerinden bazılarına göz atacağız. Crypto Potato’nun hazırladığı listede en iyi 5 kripto para birimi bulunuyor.

Geçtiğimiz yedi gün, kripto para piyasasında oldukça hızlı geçti ve neyse ki iyi sonuçlandı. Perşembe günü Bitcoin’in fiyatı 50.000 dolara düştüğünde neredeyse 100 milyon dolar kaybetmiş olmasına rağmen, toplam piyasa değeri şu anda bir hafta önceki seviyesiyle hemen hemen aynı seviyede.

Bununla birlikte, önümüzdeki birkaç hafta boyunca yakından takip etmek için en iyi 5 kripto para birimine bir göz atacağız.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin nereye giderse gitsin, pazarın da onu takip ettiğini söylemeye gerek yok. Oran eşit olmasa da, BTC mevcut boğa koşusunun çoğu için piyasanın yönünü belirledi. Geçtiğimiz hafta, Tesla’dan büyük bir duyuru gördük. Dev elektrikli araç üreticisi, kullanıcıların artık BTC ile Tesla için ödeme yapabileceğini açıkladı. Elon Musk bunu tweetledi ve sonuç olarak piyasa yükseldi.

Ne yazık ki, ralli sürdürülemezdi ve kısa bir süre sonra BTC düştü ve yaklaşık 50.000 dolara kadar geriledi. Burası sağlam bir destek bulduğu için Bitcoin’in artış göstermeye başladığı seviye. BTC, 55.000 dolarlık ilk ciddi direncin üzerine çıktı ve bundan sonra 57.700 doları geçmeye hazır görünüyor. Başarılı olursa, hedeflenen 60.000 dolar seviyesini ve bundan sonraki ATH’yi yaklaşık 62.000 dolar seviyesi civarında test etmesini bekleyebiliriz.

Cardano (ADA)

Takip edilmesi gereken kripto paralar listesinde bir sonraki seçenek Cardano’nun ADA’sı. Kripto para birimi son iki aydır en iyi performans gösterenlerden biri oldu. Şimdi, birçok kişi, Cardano’nun henüz akıllı sözleşme yeteneklerine sahip olmadığı için ADA’nın artışının tamamen spekülatif olduğunu iddia ediyor.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Cardano’nun temellerinden yoksun olduğu argümanını çürütmeyi, zaten sahip oldukları sayısız ortaklığı ve protokolün sağlam, hakemli temelini özetlemeyi üstlendi. Ayrıca, kullanıcıların Cardano’da akıllı sözleşmeler oluşturmasına ve dağıtmasına izin verecek bir test ağı için bir zaman çizelgesi koydu.

Yukarıdakilerin tümü göz önünde bulundurulduğunda, fiyat tam olarak bir hafta önce olduğu yerde. Her ne kadar geçtiğimiz günlerde 1,06 dolara gerilese de hızlı ve kararlı bir şekilde toparlandı. Geçtiğimiz birkaç gün içinde, ADA bir nevi sağlamlaştı ve bir sonraki kopuşun yönünü herkes merakla bekliyor.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin, bu yıl 350 dolara yükselerek kesinlikle etkileyici kazançlar gösteren bir başrol oyuncusu oldu. Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, kripto para birimi 290 ile 240 dolar arasında bir aralıkta işlem gördü. Bu Perşembe gerçekleşen bir istisna dışında, BNB’nin şimdiye kadarki genel seyri buydu.

Ancak tarih herhangi bir göstergeye göre kripto para birimleri uzun bir süre belirli aralıkta ticaret yapmayı gerçekten sevmez. Başka bir deyişle, çok yakında bir patlama gerçekleşebilir.

Ayrıca, 2021 için ilk üç aylık coin yakma etkinliği yaklaşıyor ve bu bir katalizör görevi görebilir. Son birkaç ay özellikle dalgalı geçti ve Binance’in büyük gelirler elde etme ihtimali var. Bu, yakma işleminin büyük olasılıkla önemli olduğu anlamına gelir. Üçüncü en büyük kripto para biriminin arzını piyasa değeri ile azaltmak, Mart ayının son günlerinde ve Nisan ayının başında akılda tutulması gereken bir şey gibi görünüyor.

Ayrıca Binance Smart Chain de herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermiyor. BNB’nin, kullanıcıların işlem yaptığı temel kripto para birimi olduğu göz önüne alındığında, bu ek talep yaratır.

Uniswap (UNI)

Uniswap, önde gelen merkezi olmayan borsa ve otomatik piyasa yapıcısıdır. Borsayı geçen yıl kullanan kişilere airdrop ile verilen token’lar yazının yazıldığı sırada birim başına 28 dolardan işlem görüyor, bu da insanların çoğunun aldığı 400 UNI’nin neredeyse 12.000 dolar değerinde olduğu anlamına geliyor.

Son yedi gün içinde, UNI değerinin bir kısmını kaybetti ve yaklaşık 32 dolardan düştü. Ancak 24 Mart’ta, uzun zamandır beklenen Uniswap v3’ün teknik özelliklerine göz attık. V3, DEX’i en esnek ve sermaye açısından en verimli otomatik piyasa yapıcıya dönüştürmeyi amaçlayan temel bir güncellemedir.

Katman 1 Ethereum mainnet lansmanının hedefi 5 Mayıs, L2 dağıtımı bundan kısa bir süre sonra yapılacak. Bu kesinlikle proje için büyük bir kilometre taşı ve toplam değerlemesine yansımaya başlaması o kadar da şaşırtıcı olmayabilir.

Solana (SOL)

Solana, saniyede çok fazla işlem ve çok düşük işlem ücretleri sunan ölçeklenebilir bir blok zinciri altyapısını öne çıkarıyor. İnsanlar, Ethereum’un çok yüksek ücretleri ve yavaş işlem süreçleriyle karşılaştırıldığında alternatif arıyor, bir kısmı da Solana’ya yöneliyor. Belki de 2021’de en trend olan projelerden biri olmasının nedeni budur.

Fiyat açısından, yerel token SOL, 2021’deki en iyi performans gösterenlerden biridir. 1 Ocak’ta kripto para birimi 0,55 dolar civarında işlem gördü. Şu anki fiyatı ise 18 dolar civarında. Bu, neredeyse %3,200’lük bir toplam getiri sağlar. Kripto para birimi şu an yavaşlama belirtisi göstermiyor ve DeFi ve NFT’ler etrafındaki mevcut coşku ile kesinlikle göz atmaya değer bir proje.


Üyelik
Bildir
guest

5 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
MILES 0552 3918518
MILES 0552 3918518
2 yıl önce

Peki bunlari nerden nasil alicaz bilgi verirmisin

Berke
Berke
Cevap Ver  MILES 0552 3918518
2 yıl önce

Birçok Kripto borsası  bulunuyor. (örneğin: Binance,Okex,Btctürk) seçim yapmak sana kalmış.

alican
alican
2 yıl önce

harika bir perfonmans tebrik ederim.

ARDA
ARDA
2 yıl önce

ŞUANDA 1 ADA 15.896 TL DAHA YÜKSELMEYE DEVAM EDERMİ YOKSA DÜŞMESİNİ Mİ BEKLEMELİYİZ

Thefinanceopedia
Thefinanceopedia
1 yıl önce

Bu, bu konuda şimdiye kadar okuduğum en iyi makalelerden biri. Böyle bir değer verdiğiniz için teşekkürler.

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x