Yükleniyor...

Nomad, Hackerlara Yüzde 10’luk Ödül Teklif Etti

Kripto para birimi şirketi Nomad, geçtiğimiz günlerde yaşanan 190 milyon dolarlık hackte çalınan fonları kurtarabilmek için hackerlara ödül teklif ediyor.

Nomad Hackerlara Yuzde 10 Odul Verecek

Kripto para birimi şirketi Nomad, geçtiğimiz günlerde yaşanan 190 milyon dolarlık hackte çalınan fonları kurtarabilmek için hackerlara ödül teklif ediyor.

Nomad’dan yapılan açıklamaya göre, çalınan jetonların en az yüzde 90’ını iade eden herkes, saldırgan yerine güvenlik açıklarını tespit etmeye çalışan beyaz şapkalı bir bilgisayar korsanı olarak görülecek. İade edilenden kalan yüzde 10 ise ödül olarak verilecek.

Nomad, Hackerları Beyaz Şapkalı Korsan Olarak Tanıyacak

Pazartesi gecesi yapılan hack saldırısını nedeniyle Nomad Blockchain köprüsünde 190 milyon dolarlık zarar ortaya çıkmıştı. Saldırganlar, 190,38 milyonluk hack saldırısından bir gün sonra Nomad’a toplam kaybının yaklaşık yüzde 5’ini iade etti.

Daha önce bilgisayar korsanlarını tespit etmek için kripto adli tıp uzmanı TRM Labs ve kolluk kuvvetleriyle birlikte çalıştığını söyleyen Nomad; geri alınabilir fonları kabul etmek ve korumak için de kripto platformu Anchorage Digital ile ortaklık kurdu.

Bu ortaklıkla birlikte Nomad’ın başlattığı fırsat, hackerların beyaz şapkalı bilgisayar korsanı olarak görülmesine imkan tanıyacak. Çalınan tokenlerin yüzde 90’ını iade eden saldırganlar, geri kalan yüzde 10’lık kısmı vermek zorunda değil. Nomad, bunu bir ödül olarak nitelendiriyor.

Nomad CEO’su Pranay Mohan yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Kriptodaki en önemli şey topluluktur ve bir numaralı hedefimiz kullanıcı fonlarını geri yüklemek. Beyaz şapkalıları yargılamayacağız. Ancak diğer tüm kötü niyetli aktörleri yasalar çerçevesinde sonuna kadar takip etmek için ortaklarımız, istihbarat şirketlerimiz ve kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışmaya devam edeceğiz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner