Yükleniyor...

Nomad ve Slope’a Yatırım Yapan Circle’ın Sorunları Artıyor

Stablecoin ihraççısı Circle'ın risk sermayesi kolu, yakın zamanda saldırıya uğrayan Nomad ve Slope'a yatırım yapan şirketler arasında yer alıyordu.

circle

Stablecoin ihraççısı Circle’ın risk sermayesi kolu, yakın zamanda saldırıya uğrayan Nomad ve Slope’a yatırım yapan şirketler arasında yer alıyordu.

Bu hafta, zincirler arası bir köprü olan Nomad’a 200 milyon dolara mal olan bir saldırı düzenlendi. Aynı şekilde Slope cüzdanlarından da 6 milyon dolar çekildi. USDC stablecoin’inin ihraççısı Circle, bu iki projeye de yakın zamanda yatırım yapmıştı.

Halka açılmayı planlayan Circle, yatırımlarını da artırıyor. Şirket, TetherUSD faciasından sonra daha fazla düzenleyici denetimine maruz kalmış durumda. Nomad ve Slope’a yapılan saldırılar, Circle’ın sorunlarının artmasına neden olabilir.

Erken dönem blokzinciri projelerine ve şirketlerine yatırım yapmasıyla da bilinen Circle, Şubat ayında Slope Finance’ın A serisi finansman turunda 8 milyon dolarlık fon sağlarken, Nisan ayında da Nomad için 22.4 milyon dolarlık başlangıç turunda yer aldı.

Nomad istismarıyla ilgili bir soruya yanıt veren Circle sözcüsü, gelişmeleri takip ettiklerini dile getirdi. Sözcü, Slope ile ilgili gelen soruya da aynı yanıtı verdi.

Circle sözcüsüne göre şirketin Nomad ve Slope ile olan bağı, şirkete herhangi bir mali zarar vermiş değil. Ancak şirketin bağlantı olması bile, marka değerine kötü bir etki yapmasına neden oluyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner